Elon Musk’ın Radarındaki Wall Street Memes Sıradaki Dogecoin Mi?

Sponsorlu

Kripto piyasası oldukça heyecanlı günler yaşarken popüler meme coin projelerinden olan Pepe ve Shiba Inu’daki düşüş devam ediyor. Aşağı yönlü hareketi devam eden Dogecoin, Pepe coin veya Shiba Inu gibi ciddi yükseliş kaydederek yatırımcılarına büyük getiriler getirmiş olan projelere yatırım şansı bulamamış kripto meraklıları ise ekosisteme yeni katılan ve gelecek vadeden meme coin projelerine yöneliyor.

“Yeni Dogecoin hangisi olacak?” sorusunun sık sık karşımıza çıktığı kripto gündeminde 10x yapma potansiyeli bulunduğu öne sürülen Wall Street Memes isimli bir projenin ön satış etkinliğine gösterilen ilgi, yatırımcıların ve analistlerin dikkatini çekiyor.

İndirimli fiyatlardan Wall Street Memes token satın almak için adeta birbiriyle yarışan yatırımcılardan toplanan fonların, 25 Mayıs’ta başlayan etkinliğin henüz beşinci gününde 1 milyon doları ve an itibarıyla 5 milyon dolar eşiğini geçmiş olması ise Wall Street Memes projesinin sıradaki Dogecoin olma ihtimalini güçlendiriyor.

Wall Street Memes projesine sıradaki Dogecoin olarak bakılmasının sebeplerinden bir diğeri ise Elon Musk’ın gösterdiği ilgi oluyor.

Wall Street Memes Nedir?

Wall Street Memes projesi, 2021 yılında başlayan bir başkaldırı hareketi olan ve küçük yatırımcıların Wall Street’e karşı birleştiği Gamestop olayını çıkış noktası olarak kabul ediyor.

Wall Street Meme platformunun bir uzantısı şeklinde konumlanan Wall Street Memes kripto projesi, tokeni olan WSM tokenin pratikte bir kullanımı bulunmasa da arkasında bir milyondan fazla kişinin bulunduğu topluluktan gücünü alıyor.

İnternetin yaygın kapitalizme karşı kazandığı zaferin nihai bir temsili olduğunu söyleyen Wall Street Memes projesi, bu hareketi simgelediğini belirtiyor.

Wall Street Memes projesindeki amacın, yatırımcıların viral olacak internet meme’leri yaratarak zenginlik elde etmesi olduğu ifade ediliyor.

Yatırımcıların yeni Dogecoin olarak ilgi gösterdiği Wall Street Memes projesinin native tokeni olan WSM token, Ethereum blok zinciri üzerinde yer alan ve ERC-20 protokolüne uygun bir token olarak karşımıza çıkıyor.

Tokenin toplamda 2 milyar adet arzı bulunurken Wall Street Memes token satın almak isteyen yatırımcılar için bu miktarın yarısı ön satış etkinliğinde satışa sunuluyor.

Wall Street Memes Ön Satış Etkinliği Hızlı İlerliyor

Wall Street Memes projesinin mayıs ayının son haftasında başlayan ön satış etkinliği, tahmin edilenden hızlı ilerliyor ve bu ilerleyiş WSM tokenin sıradaki Dogecoin olma ihtimalini güçlendiriyor.

Ön satış başlar başlamaz 5 gün içerisinde 1 milyondan fazla fonun toplandığı ön satışta yatırımcılar indirimli fiyatlardan Wall Street Memes token satın alma fırsatı buluyor.

WSM token, Wall Street Memes ön satış etkinliğinde 30 aşamalı bir strateji ile yatırımcılara sunuluyor.

Her aşamada fiyatı artırılan Wall Street Memes token, erken hareket eden yatırımcılar tarafından daha indirimli fiyatlarla satın alınabiliyor.

Yatırımcılar Wall Street Memes projesinin native tokeni olan WSM tokeni, ETH, BNB veya USDT (ERC-20 veya BEP-20) kullanıarak hem Ethereum blok zinciri hem de Binance Smart Chain üzerinden satın alma seçeneklerine sahip oluyor.

Ön satış etkinliğine katılan yatırımcılar için bir alt limit bulunuyor ve kripto meraklıları en az 100 WSM olacak şekilde yatırım yapma imkanı buluyor.

Projede ön satış etkinliği için uygulanan bir maksimum yatırım miktarı ise bulunmuyor.

WSM Airdrop Etkinliği Dikkat Çekiyor

Projenin yol haritasına bakıldığında topluluğun ne kadar önemli olduğu açıkça görülebiliyor.

2 milyarlık token arzının yarısını ön satış etkinliğine tahsis eden Wall Street Memes ekibi, topluluğa öncelik vermek amacıyla toplam token arzının yüzde 30’unu topluluk ödüllerine ayırıyor.

Bu kadar topluluk odaklı bir proje oldukça nadir karşımıza çıkarken bu düşünce, ilk etapta beş şanslı topluluk üyesi için toplamda 50 bin WSM’nin dağıtılacağı ve halen devam eden bir yarışma ile somutlaşıyor.

Airdrop etkinliğine katılmak için yatırımcıların tamamlaması gereken 7 adet görev bulunuyor. Kuralların, projenin Discord kanalı üzerinden detaylı bir şekilde açıklandığı etkinlikte sosyal medya hesaplarının takip edilmesi gibi bir dizi sosyal medya görevi bulunuyor ve bu görevleri tamamlayan yatırımcılar airdrop etkinliğine giriş hakkı kazanıyor.

1 milyondan fazla üyesi bulunan bir topluluk tarafından desteklenen Wall Street Memes proje ekibinin, topluluğu desteklemek için böyle bir etkinlik düzenlemesi ise üyeler tarafından heyecanla karşılanıyor.

Elon Musk’tan Wall Street Memes’e Yanıt

Her hareketi olay yaratan ve Dogecoin üzerindeki etkisi pek çok sefer kanıtlanmış olan ünlü milyarder ve iş insanı Elon Musk’ın Wall Street Memes Twitter hesabından yapılan paylaşımlara verdiği yanıtlar dikkatli gözlerden kaçmıyor.

Wall Street Memes Twitter hesabından yapılan paylaşımlara böyle büyük bir iş insanının ve kripto meraklısının yanıt vermiş olması ise topluluk tarafından güven emaresi olarak görülüyor.

Wall Street Memes projesinin ön satış etkinliğinin bu denli hızlı ilerlemesinde ve kısa sürede milyonlarca doların toplanmasında Elon Musk’ın da etkili olduğu düşünülüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl