Elon Musk’ın taleplerine mahkemeden bir onay bir ret

44 milyar dolarlık Twitter'ı satın alma teklifinden vazgeçen ve bu konuda sosyal medya platformuyla mahkemelik olan Elon Musk'a mahkemeden bir ret bir de onay geldi. Delaware bölge hakimi Musk'ın davanın ertelenmesi talebini reddederken, eski Twitter çalışanının iddialarının dosyaya eklenmesi talebini ise onayladı.

Elon Musk’ın Twitter davasında hakim tarafından önemli iki karar verildi. Mahkeme Musk’ın, Twitter’ın eski bir yöneticisinin iddialarını dosyaya ekleme talebini kabul ederken, davanın ertelenmesi talebine ise ret cevabı verdi.

“3. Dünya Savaşı çıkacaksa neden Twitter’ı alalım”

Dünkü duruşmada ise Musk ile Morgan Stanley bankasının bir yöneticisinin konuşmaları Twitter tarafından mahkemeye sunuldu. Musk 8 Mayıs’taki buluşmasında Michael Grimes adlı bankacıyla konuşurken şu ifadeleri kullanıyor:

“Bugünlerde biraz yavaşlayalım. Putin’in yarınki konuşması çok önemli… Eğer 3. Dünya Savaşı çıkacaksa Twitter’ı almak mantıklı değil”

Twitter yöneticisi ne demişti?

Hatırlanacağı üzere Twitter’ın eski siber güvenlik şefi Peiter Zatko, ABD medyasından Washington Post ve CNN’e önemli açıklamalarda bulunmuş ve sosyal medya platformunun regülatörlere bilerek yanlış ve yanıltıcı bilgi verdiğini iddia etmişti. Zatko, şirketin çok fazla sayıda çalışanının kullanıcıların hassas bilgilerine erişimi olduğunu ayrıca birçok üst düzey yöneticinin de çok önemli güvenlik açıklarını sakladığını belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl