Elon Musk, Dogecoin güncellemesine olan desteğini yineledi

SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk, attığı tweet'le Dogecoin'de işlem ücretlerini azaltması beklenen güncellemeye destek verdiğini bir kere daha gösterdi. Dogecoin Core 1.14.4, ağın performansının yükseltilmesi ve hataların giderilmesi gibi birçok yenilik içeriyor.

Özellikle 2021 yılında attığı tweet’lerle Dogecoin’in yükselmesine büyük katkı veren Elon Musk, yine attığı tweet’le Dogecoin’deki yeni güncellemeye destek verdi. Bilindiği üzere Dogecoin’de daha fazla düğüm yeni güncellemelere geçtikçe, Dogecoin’deki işlemler şu anki ücretin kat be kat altında yapılabilecek, bu da daha fazla benimsenme getirecek.

İşlem ücretleri bin kat azalacak

GitHub sayfasında verilen bilgilere göre yeni çıkarılan Dogecoin Core 1.14.4, performans geliştirilmesi ve hata düzeltmeleri içeriyor. Tabii ki yeni güncellemedeki en büyük değişiklik işlem ücretlerinin azaltılacak olması. Bunun da, işletmelerde daha fazla DOGE kabul edilmesi anlamına geldiği belirtiliyor. Güncelleme sayesinde ağdaki varsayılan işlem ücret talebi bin kat, madencilik için talep edilen ücret de bin kat azalacak. Daha eski düğümlerin, daha etkin çalışmaları için de bu yeni güncellemeyi çalıştırmaları öneriliyor.

Elon Musk’tan yine destek: Önemli

Fenomen kripto paraya verdiği büyük destekle bilinen Elon Musk da, DOGE’daki güncellemelerin anlatıldığı bir tweet’in altına “Önemli” yazarak, bu yeniliğe olan desteğini gösterdi. Musk 28 Haziran’daki doğum gününde de, bu değişiklik teklifinin hazır olduğunu belirten bir yazılımcının tweet’inin altına “Bunu desteklemek önemli” yazmış ve aynı yorumu yapmıştı.

Dogecoin Vakfı’nı ayağa kaldırdı

Hatırlanacağı üzere Dogecoin geliştiricilerinin, iki yıldan fazla bir süredir de, gizlice Elon Musk ile birlikte çalıştıkları iddia edilmişti. Musk ayrıca, uzun süredir çalışmalarını durdurmuş olan Dogecoin Vakfı’nı da ayağa kaldıran isim olarak görülüyor. Vakfın yönetim kuruluna son olarak Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ile Musk’ın aile ofisinin başkanı olan Jared Birchall dahil olmuştu. Yönetim kurulu üyeleri arasında ayrıca Dogecoin Vakfı kıdemli üyelerinden Jens Wiechers ve Dogecoin’in diğer çekirdek geliştiricileri Michi Lumin ve Ross Nicoll da bulunuyor.

Şu anda 7. en büyük kripto para olan DOGE’un piyasa değeri ise 36 milyar 600 milyon dolar civarında…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl