Elon Musk’tan SEC’ye bildirim: Twitter anlaşmasını feshedebilirim

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk Twitter alım süreciyle ilgili SEC'ye yeni bildirimlerde bulundu. Musk, Twitter yönetimini bot hesaplar konusunda bilgi saklamakla ve bilgi alma haklarını ihlal etmekle suçlarken, satın alma sürecini feshetme hakkını da saklı tuttuğunu belirtti.

Geçtiğimiz hafta yaptığı ekonomi yorumlarıyla kendisinden yine söz ettiren ve Tesla’daki çalışan sayısını azaltmak zorunda olduklarını belirten Elon Musk, şimdi de Twitter’ı satın alma sürecini iptal edebileceğini belirtti.

“Satın alma sürecinin ihlali”

Ünlü işadamı, SEC’ye yaptığı bilirimde Twitter’dan bot hesaplarla ilgili daha fazla bilgi talep ederken zehir zemberek açıklamalarda da bulundu ve şu ifadeleri kullandı:

“Twitter’ın daha fazla bilgi sağlamayı reddetmesi satın alma süreci anlaşmasının ihlalidir. Twitter’ın bu şekildeki politikası bilgi alma haklarını da ihlal etmektedir. Bu durumun devam etmesi halinde anlaşmayı sonlandırma hakkımı saklı tutuyorum”

Twitter hissedarları dava açmıştı

Hatırlanacağı üzere Twitter’ın bir grup hissedarı da, Elon Musk’ı bazı ihlallerde bulunmakla itham etmişler ve bot/spam hesap bilgi talebinin, bazı manipülasyonlar yapılması için Musk tarafından öne sürülen bir sebep olduğunu iddia etmişlerdi.

Twitter düştü, Tesla etkilenmedi

Ünlü işadamı Twitter için hisse başına 54 dolarlık bir teklifte bulunmuş ancak satın alım sürecinin uzamasının ardından Twitter hisselerinde önemli bir düşüş meydana gelmiş ve hisse fiyatı 35 doların da altına inmişti. Cuma akşamını 40 dolardan kapayan Twitter hisseleri piyasaların açılmasıyla ise 38 doların da altına inmiş durumda… Tesla hisseleri ise açıklamadan etkilenmemiş gözüküyor ve 703 dolarla kapadığı haftayı şu anda 731 dolarla açtı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl