Elon Musk’tan son dakika açıklamaları: Bitcoin’ler neden satıldı?

elon-musk

Elektrikli araç devi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, şirketin 936 milyon dolarlık Bitcoin satışı hakkında konuştu. Bilanço açıklamasının ardından düzenlenen konferans görüşmesinde soruları yanıtlayan Musk, “Bitcoin’lerimizin bir kısmını, Çin’deki karantinaların yarattığı belirsizlikten dolayı sattık. Bu ortamda nakit pozisyonumuzu maksimize etmek bizim için önemliydi.” dedi.

“Bitcoin varlıklarımızı artırmaya açığız”

Musk, sözlerinin devamında, “İlerleyen süreçte, Bitcoin varlıklarımızı artırmaya kesinlikle açığız. Dolayısıyla bu satış Bitcoin ile ilgili son kararımız gibi algılanmamalıdır.  Bu durum, sadece Çin’deki Kovid kapanmalarından ötürü şirketle ilgili oluşan likidite endişelerimizle ilgilidir.” ifadelerini kullandı.

Dogecoin satışı yok

Ünlü milyarder, şirketin Dogecoin varlığı hakkında ise “Dogecoin’lerimizin hiçbirini satmadık.” açıklamasını yaptı.

Tesla, kripto para piyasasının merakla beklediği, ikinci çeyrek bilançosunu geçtiğimiz saatlerde açıkladı. Buna göre şirket, 936 milyon dolarlık Bitcoin satışı yaptı. Bu satışlar, şirketin mevcut Bitcoin varlığının yaklaşık yüzde 75’ine denk geliyor. Satışların ortalama olarak 29 bin dolar seviyesinden yapıldığı öğrenildi. Bununla birlikte Tesla, Bitcoin’lerini geçen yılın Şubat ayında ortalama 31 bin 700 dolardan satın almıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl