Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Elon Musk’tan Twitter’ı almasının ardından ilk açıklama

elon musk

Twitter’ın yeni patronu Elon Musk, sosyal medya platformunu satın almasının ardından ilk açıklamasını yaptı.

Musk, açıklamasında şöyle dedi:

“İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter, insanlığın geleceği için hayati önemdeki konuların tartışıldığı dijital kent meydanıdır. Twitter’ı yeni özelliklerle geliştirerek, algoritmaları açık kaynak yaparak, spam botlarını ortadan kaldırarak ve doğrulama yöntemlerini iyileştirerek her zamankinden daha iyi hale getirmek istiyorum. Twitter, muazzam bir potansiyele sahip. Bu potansiyeli ortaya çıkarmak için şirket ve kullanıcı topluluğuyla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

Musk, bu açıklamasını Twitter’dan “Yesss!!!” ifadesiyle paylaştı. Tweet, beğeni ve retweet sayılarında yeni bir Twitter rekoruna doğru koşarken Dogecoin fiyatı ikinci bir yükseliş hareketi yaşadı.

Jack Dorsey geri mi dönüyor?

Elon Musk’ın Twitter’ın sahibi olmasının ardından Jack Dorsey’in Twitter’a döneceği yönünde beklentiler arttı. Dorsey ile Musk’ın aralarının iyi olduğu biliniyor. Bununla birlikte Dorsey, önceki gün paylaştığı son tweet’inde yalnızca, “Merhaba” anlamına gelen “Hi” ifadesine yer verdi. Dorsey’in bu tweet’le Twitter’a geri döneceğini ima ettiği öne sürüldü.

Musk’lı Twitter’ın kuşkusuz Dogecoin’e büyük etkisi olabilir. Bir Dogecoin destekçisi olarak Musk, geçtiğimiz haftalarda Twitter Blue aboneliklerinde Dogecoin ile ödeme seçeneği getirilmesinin iyi olacağını ifade etmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl