Elon Musk’tan yatırımcılara taahhüt: Twitter halka açılacak

Twitter'ı satın almak üzere olan Elon Musk'ın, ödeyeceği nakit paraya destek bulmak amacıyla görüştüğü bazı özel sermaye şirketlerine, sosyal medya devini 3 yıl içinde halka arz etmeyi hedeflediğini söylediği iddia edildi. Bu durumun, Twitter'a yatırım yapmak isteyen şirketleri daha da iştahlandıracağı belirtiliyor.

İlk etapta %9’luk hissesini aldığı sosyal medya devi Twitter’ın tamamını satın almak için harekete geçen ve dünya gündemine oturan Elon Musk ile ilgili önemli bir iddia daha ortaya atıldı. ABD medyasından Wall Street Journal’ın haberine göre Musk, ödeme için görüştüğü bazı yatırımcılara şirketi 3 sene içinde halka arz etme plânı olduğunu söyledi.

Bilindiği üzere Musk’ın Twitter için yaptığı teklif 44 milyar doları buluyor. Bu meblağın bir bölümünü kredilerle karşılayacak olan Musk, yaklaşık 21 milyar dolarlık bölümü ise nakit ödeyecek ve bu miktarı azaltmak için de, şu anda yatırımcı arayışı içinde…

İçinde, alternatif yatırım yönetimi firması Apollo Global Management’ın da bulunduğu bazı şirketlerle görüşmeler yapan Musk’ın, son görüşmesinde Twitter’ı 3 sene içinde halka arz ederek kârlılığını yükseltmeyi taahhüt ettiği belirtildi.

Bilindiği üzere, şirketler halka arz olmadan önce yani “özel şirket” konumundayken yatırım yapan “özel sermaye şirketleri” yaklaşık 5 sene içinde, yatırım yapılan firmayı halka arz olacak konuma getirmeyi plânlıyor.

Uzmanlar ise Musk’ın daha önceki birçok taahhüdünü zamanında yerine getirememesinin, bu konudaki repütasyonuna zarar verdiğini ve yatırımcıları 3 senelik zaman dilimi konusunda ikna etmesinin zor olacağını belirtiyorlar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl