Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Elon Musk’tan yeni açıklama: Dogecoin takdiri hak ediyor

elon musk

Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin ve Ether ile ilgili konuştu ve Dogecoin’in takdiri hak ettiğini ifade etti.

Musk, Dogecoin ile ilgili içerikler üreten bir Youtuber’ın “Dogecoin güncellemesi yakında geliyor! Bu güncelleme Doge’u dünyanın en çok kullanılan para birimlerinden biri olmak için mükemmel bir şekilde konumlandıracak.” şeklindeki tweet’ine yanıt verdi ve şu ifadeleri kullandı:

“BTC ve ETH çok katmanlı bir işlem sistemini takip ediyor ancak temel katman işlem oranı yavaş ve işlem ücreti yüksek. Temel katman işlem oranını maksimize eden ve fiilen ikinci katman olarak hareket eden borsalarla, işlem ücretini azaltan Doge, bence takdiri hak ediyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Dogecoin’de beklenen güncelleme, neleri değiştirecek?

Elon Musk’ın Twitter CEO’su Jack Dorsey ile bir araya gelmesi beklenen etkinliğin tarihi yaklaşıyor. Bir sürpriz olmazsa 21 Temmuz’da iş dünyasına Bitcoin’in anlatılacağı The B Word etkinliğinde Musk da yer alacak.

Musk’ın şirketi Tesla, Şubat ayında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamış, bir sonraki ay da Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlamıştı. Daha sonra Tesla, bu karardan Bitcoin madenciliğinde fosil yakıt kullanımını gerekçe göstererek vazgeçmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl