El Salvador başkanı Bukele’den Bloomberg’e Bitcoin tepkisi: Neredeydiniz!

El Salvador başkanı Nayib Bukele, ABD ana akım finans medyasının ağır toplarından biri olan Bloomberg'e sert tepki gösterdi ve kurumun ülkesiyle ilgili yaptığı haberin birçok yalan içerdiğini söyledi.

FTX’in iflasından sonra Sam Bankman-Fried ile ilgili sürekli olumlu haber yapma çabası içine giren ABD medyası bu konuda ciddi şekilde tepki alırken, Nayib Bukele’nin hedefinde ise Bloomberg vardı. El Salvador başkanı, Bloomberg’in yaptığı “300 milyon dolarlık Bitcoin devrimi başarısız olmak üzere…” haberine tepki gösterdi.

“37 milyar dolar çalınırken neredeydiniz!”

Bloomberg haberinde, devrim kelimesi de tırnak içinde gösterildi ve bir nevi küçümsendi. Bukele’den Bloomberg’e tepki ise gecikmedi. Bu gece saatlerinde Bloomberg’in haberinde birçok yalan bulunduğunu ifade eden El Salvador başkanı şu ifadeleri kullandı:

“Yapılan haber yalanlarla dolu… Ki bu durum Bloomberg için bir standart oldu. Ancak beni en çok şaşırtan konu, El Salvador’un ana akım medya için ne kadar önemli olduğu… Geçmiş yıllarda yozlaşmış politikacılar bu ülkenin kasalarından 37 milyar dolar çaldılar ve aynı ana akım medya bunun için tek bir satır bile yazmadı”

Samson Mow: Belki de DealBook’a çağrılıyorlardı

Bukele’nin tweet’inin altına birçok destek tweet’i gelirken, bu desteği veren kişilerden biri de BlockStream eski yöneticisi ve Bitcoin yatırımcısı Samson Mow oldu. Mow, SBF’nin geçtiğimiz hafta New York’ta DealBook Konferansı’na katılmasına ithafen “Belki de bu politikacılar da DealBook Konferansı’nda konuşmuşlardır” dedi ve ana akım medyanın geldiği son duruma parmak bastı.

Nayib Bukele daha önce de ABD ana akım medyasından birçok kuruma El Salvador haberleri için tepki göstermişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl