Emercoin nedir? Emercoin’le ilgili bilmeniz gerekenler

2013 yılında piyasaya sürülen ve yaklaşık 5 yıldır istikrarlı bir şekilde geliştirilen Emercoin nedir? Emercoin'le ilgili bilmeniz gerekenler...

Emercoin, piyasanın tamamının neredeyse kırmızıda olduğu bugün, yeşil görünümüyle dikkatleri üzerine çeken 3 kripto para biriminden biri. Son 24 saatte yüzde 13 yükseliş gören Emercoin, henüz kripto para kavramının günümüzdeki kadar bilinmediği bir dönemde, 2013 yılının Aralık ayında Peercoin’in bir çatalı olarak piyasaya sürüldü.

Emercoin, sekiz Rus geliştirici tarafından kuruldu. Peercoin ve Namecoin’e benzer şekilde, iki kullanıcı arasında güvenli işlemler yapmaya yardımcı olan bir dijital para. proof-of-stake ve proof-of-work konsensüs mekanizmasını kullanıyor. Yalnızca bir dijital para birimi olarak değil, çeşitli olası hizmetler için de kullanılabiliyor.

Bir bakışta Emercoin

-Emercoin blok zincirinde depolanan tüm veriler, PoW ve PoS konsensüs mekanizmalarıyla korunuyor.
-Tüm kullanıcılar için erişilebilir ve uzaktan kullanılabilir bir blok zinciri.
-Gerektiğinde kolayca ölçeklendirilebilir.
-Deloitte, Prover ve Russian Railways gibi piyasanın önde gelen kuruluşları tarafından kullanılıyor.

Temel özellikler

Yeni bir dijital para biriminden bahsederken genellikle her para birimi için bir veya iki özellikten söz edilir. Bununla birlikte Emercoin’e bakıldığında platformun kuruluşların ve bireylerin işlerini etkili bir şekilde yürütmesine yardımcı olabilecek çok sayıda benzersiz hizmetle dolu olduğu görülebilir.

Yukarıda da bahsedildiği gibi Emercoin, sadece bir ödeme platformu değil. Bunun ötesinde müşterilerine gizlilik, güvenlik, mikroödemeler, veri alışverişi ve daha fazlasını ele alan bir hizmet paketi sunuyor. Ödemelerin yanı sıra sunabildiği hizmetlerin bir listesi şöyle:

-EMCDNS: OpenNIC ile desteklenen sansürsüz ve merkezi olmayan bir alan adı sistemi (.emc, .lib, .coin, .bazar için)

-EMCTTS: Blockchain üzerinde dijital zaman damgaları için güvenilir bir depolama alanı.

-EMCSSL: SSL sertifikaları için merkezi olmayan güvenilir altyapı.

-InfoCard: EMCSSL ile elektronik kartvizitler için kullanılan bir depolama.

-EmerBoard: Dağıtık bir güvenilir BBS.

-Magnet: İnternet üzerinde dosya paylaşımı için kullanılan dağıtık bir BitTorent tracker.

-EMCSTREAM: Dijital medya içeriğine kullanıcı erişimini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için tasarlanmış bir mikro ödeme kütüphanesi.

-EMCLNX: Eşler arası metin tabanlı reklam linki değişim ağı.

Emercoin’in yenilikçi blok zinciri sayesinde önemli bilgiler, güvenli bir şekilde tutulabiliyor. Kimlik ve sahiplikle ilgili önemli bilgilerin saklanması ve aktarılması, kimlik doğrulama temelli internet sitelerinde şifre kullanmak zorunda kalmadan internet kullanımıyla birlikte sansüre dirençli alanlar tescil edilebiliyor.

Bu arada Emercoin ekibi, geçtiğimiz ay 2018 yılındaki stratejilerini paylaştı. Bu stratejiye göre 2018 yılında yapılacak olanlar şöyle:

1- Emercoin’in geliştirici ekibi güçlendirilecek.
2- Yeni pilot projeler hayata geçirilecek
3- Emercoin ticaretinin küresel borsalarda likiditesi artırılacak
4- Topluluğuk, pazarlama ve halkla ilişkiler genişletilecek.

2013 yılından bu yana geliştirilen Emercoin, 5 yıllık geçmişi ile istikrarlı bir konuma sahip. Emercoin’in EMC’si şu anda HitBTC, Livecoin, Bittrex, xBTCe, Cryptopia, CoinExchange, LiteBit.eu ile Tux Exchange borsalarında işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl