ABD’li ünlü rapçi Eminem de NFT çıkardı. Dünyada toplam 220 milyondan fazla albüm satışı bulunan başarılı sanatçı, Nifty Gateway ile anlaşmalı olarak kendi NFT’sini piyasaya sürdü.

Eminem, bu kararı Amerika’nın ünlü televizyon programı Saturday Night Live’daki (SNL) bir skeçten etkilenerek aldı.

Janet Yellen ile dalga geçtiler

Programdaki skeçte, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen bir sınıftaki öğrencilerin sorularını yanıtlıyor ve herkesin Yellen’ın konuşmasından sıkıldığı bir anda, Eminem’i ünlü yapan “Without me” şarkısındaki kostümü ve o şarkının değiştirilmiş kafiyeleriyle komedyen Pete Davidson ekrana geliyor.

Eminem’in kafiyelerini kripto paralar ve NFT’ler ile değiştiren ünlü komedyen, Janet Yellen rolündeki kişiye “Herkes kripto paralardan çok ciddi paralar kazanıyor. NFT‘ler büyük meblağlara satılıyor. Nedir bu NFT, açıklar mısınız?” diye soru soruyor. Daha sonra skeçte yer alan diğer oyuncular da NFT’nin ne olduğunu detaylı ve kafiyeli şekilde anlatıyor.

3 tip NFT çıkardı

Oscar ödüllü sanatçı 3 tip NFT çıkardı. Tüm NFT’lerde, prodüksiyonunu Eminem’in kendisinin yapacağı bir ritm ile yüksek kalitede animasyonlar bulunuyor. İlk iki türün 50’şer kopyası var ve isimleri “Trade araçları” ve “Hala DGAF” olarak belirlendi. DGAF, ABD sokak dilinde küfürlü bir şekilde söylenen “Umrumda değil” cümlesinin kısaltması olarak biliniyor.

Üçüncü NFT türü ise Eminem’in en pahalıya satılması beklenen ürünü. Satışa çıkarılan diğer iki tür, tamamen satılırken, üçüncüsü “Stan’s Revenge” yani “Stan’in öcü” adıyla oluşturuldu ve bu NFT’nin sadece tek kopyası çıkarıldı. Stan isimli genç, Eminem’in şarkılarındaki karakterlerden bir tanesiydi.

Eminem gibi bir başka ünlü rapçi Snoop Dogg da kısa süre önce “Dogg ile bir seyahat” adındaki NFT’sini çıkarmıştı. Soulja Boy da ilk tweet’ini NFT olarak satmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl