En büyük ATM şirketlerinden NCR, Bitcoin ATM şirketini satın aldı

Dünyanın en büyük ATM şirketlerinden biri olan NCR Corporation, ABD’de önde gelen Bitcoin ATM şirketi LibertyX’i satın aldı.

LibertyX kurucu ortağı ve CEO’su Chris Yim, konu hakkında yaptığı açıklamada, “İlk kez, bir Bitcoin ATM şirketi, bir diğer şirket tarafından satın alındı.” dedi. NCR’nin teknoloji direktörü Tim Vanderham ise “LibertyX’in satın alınması, müşterilerimize kripto para alma ve satma, sınır ötesi para transferi yapma ve dijital ile fiziksel kanallar üzerinden dijital para ödemelerini kabul etme dahil olmak üzere dijital para çözümleri sunmaya yardımcı olacak.” şeklinde konuştu.

2013’te kurulan LibertyX, ABD’de 10 binden fazla ATM işletiyor. Şirketin yazılımı, ATM’lerin yanı sıra kiosklarda ve satış noktası sistemlerinde çalışıyor. Firma ayrıca ABD’de market, eczane ve süpermarketlerde ATM’leri bulunan Cardtronics adlı ATM işletmecisiyle de ortaklık içinde. Cardtronics, bu yılın başlarında NCR tarafından 2.5 milyar dolara satın alınmıştı. LibertyX’in devralınmasıyla birlikte NCR; bankalar, perakendeciler ve restoranlar için dijital para çözümü sağlayacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl