En çok yükselen coin’ler: 12 – 17 Haziran

Hafta ortasında Fed’den gelen açıklamaların yarattığı beklentilerden dolayı düşüş yaşayan kripto paralar, perşembeden bu yana yükseliyor.

Piyasa değeriyle bir numaralı kripto para bugün 26 bin 800 doları aşarak 27 bin dolara yaklaşırken son haftayı çift haneli yükselişlerle geçiren pek çok kripto para oldu. Piyasa değeri en az 100 milyon dolar olan kripto paralar arasında bu anlamda bir sıralama yapıldığında aşağıdaki tablo ortaya çıkıyor:

1. Kaspa (KAS)

GHOSTDAG protokolünü kullanan ve madenciliği yapılabilen bir kripto para olan KAS, haftanın liderliğini göğüsledi. KAS, hafta boyunca yüzde 45 oranında yükseliş kaydetti. Fiyat, bugün itibari ile 0.02083 seviyesinde.

2. FLEX (FLEX)

Haftanın en çok yükselen ikinci coin’i FLEX oldu. Kripto para borsası CoinFLEX’a ait olan FLEX, yüzde 32 değer kazandı ve 2.75 dolara ulaştı.

3. Sui (SUI)

Geçiğimiz aylarda piyasaya sürülen SUI, hafta ortasında dip seviyesini aşağı yönlü kırsa da kısa sürede toparlandı. SUI, son bir haftada yüzde 30 oranında artış yaşayarak 0.7653 dolara ulaştı.

4. Aragon (ANT)

Son birkaç günde ciddi bir yükseliş ivmesi yakalayan ANT, son bir ayın da en yüksek seviyeisine tırmandı. Kripto para, hafta boyunca yüzde 29 artışıyla 3.75 dolara çıkarak en çok yükselen üçüncü coin oldu.

5. Ordinals (ORDI)

En çok artış yaşayan ilk 10 kripto para içerisinde son beşinci sırayı ise ORDI aldı. ORDI, 6.45 dolar seviyesine ulaşarak bir haftada yüzde 26.50’lik fiyat artışını yakaladı.

6. SafePal (SFP)

Popüler kripto para cüzdanı SafePal’ın token’ı olan SFP, en iyi performans gösterenler arasına girdi. SFP fiyatı, bugün sert yükselişle yüzde 25 oranında değer kazandı ve 0.425’i gördü. Bu da SFP’yi haftanın en çok yükselen altıncı kripto parası konumuna taşıdı.

7. Bitgert (BRISE)

Bitgert, 2021 yılının temmuz ayında piyasaya sürülen, blok zinciri ürünleri ve denetim çözümlerinde uzmanlaşmış bir kripto mühendislik projesi. BNB Chain’de çalışan Bitgert’in BRISE token’ı da haftaya damga vuranlardan biri oldu. BRISE, yüzde 22 artışla $0.0000002613 seviyesine tırmandı.

8. Trust Wallet Token (TWT)

Haftanın en çok yükselen ikinci kripto parası TWT oldu. Trust Wallet cüzdan uygulamasının token’ı olan TWT, yüzde 23 değer kazanarak 0.93 dolardan alıcı buluyor.

9. Ocean Protocol (OCEAN)

Tüm dünyada yapay zeka konusunda yaşanan gelişmelerle birlikte ivme kazanan Ocean Protocol’ün OCEAN token’ı, sert düşüşlerin ardından yeniden toparlanma yaşıyor. OCEAN, son bir haftada yüzde 20 değer kazanarak 0.339 dolardan alıcı buluyor.

10. EthereumPoW (ETHW)

Ethereum’un madenciliği terk ederek PoS mekanizmasına geçmesiyle birlikte ortaya çıkan EthereumPoW, iyi bir haftayı geride bırakıyor. Kripto para, hafta boyu yüzde 19‘u aşan fiyat artışıyla 1.71 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl