En çok yükselen coin’ler: 19 – 25 Haziran

Kripto para piyasası için pozitif bir hafta geride kaldı. Hafta başında 1 trilyon 72 milyar dolar olan toplam piyasa değeri, pazar günü itibari ile 1 trilyon 183 milyar dolar. Peki, piyasa değeri bakımından en büyük 200 kripto para arasında en çok yükselen coin’ler hangileri oldu?

1. Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash, haftanın açık ara en çok yükselen coin’ydi. BCH, yaklaşık yüzde 80 yükselişle haftayı 190 dolardan kapatıyor.

2. Pepe Coin (PEPE)

Bitcoin Cash’in ardından haftanın en çok yükselen ikinci coin’i PEPE oldu. Ünlü Pepe the Frog karakterinden esinlenerek oluşturulan meme coin, yüzde 65 değer kazanarak kapattığı haftanın son gününde  0.000001595 dolardan işlem görüyor.

3. Waves (WAVES)

Bir dönem sıklıkla “Rus Ethereum’u” olarak anılan, akıllı sözleşme özellikli blok zinciri Waves’in token’ı WAVES, bu haftaki performansıyla dikkatleri üzerine çekti. Rusya’da yaşanan darbe girişimi, WAVES’teki artışın en büyük nedeniydi. WAVES, yüzde 50’dan fazla yükselişle 2.12 dolardan alıcı buluyor.

4. JOE (JOE)

Dördüncü sırada, Avalanche’ın bir numaralı merkeziyetsiz borsası Trader Joe’nun JOE token’ı var. JOE, hafta boyu yüzde 37 oranında yükseliş kaydederek 0.426 dolara ulaştı.

5. Bitcoin Satoshi Vision (BSV)

Beşinci sırayı ise Bitcoin Satoshi Vision (BSV) aldı. BlackRock’ın Bitcoin ETF başvurusu, BSV gibi Bitcoin fork’larında pozitif etki yarattı. BSV, haftanın başından sonuna kadar yüzde 36’lık artışla 35 dolardan el değiştiriyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl