En çok yükselen coin’ler: İlk sırada sürpriz yok (9-16 Temmuz 2023)

Ripple‘ın SEC’ye karşı elde ettiği zaferle birlikte kripto paralar, pozitif bir haftayı geride bırakıyor. Piyasa değeriyle ilk 100 kripto para değerlendirildiğinde şüphesiz ilk sırayı XRP alıyor.

1 – XRP (XRP)

SEC, Ripple’a karşı açtığı davayı kısmi olarak kaybetti. Mahkemede Ripple’ın XRP satışlarının yatırım sözleşmesi olmadığı kararı, başta XRP’nin kendisi olmak üzere tüm piyasada yeşili ateşledi. XRP, hafta başından bu yana yüzde 60 oranında değer kazandı. Kripto para, 0.75 dolardan işlem görüyor.

2 – 1inch Network (1INCH)

Haftalık performansta XRP’yi 1INCH takip etti. Merkeziyetsiz borsa 1inch’in token’ı pazartesiden pazar gününe yüzde 36.5 değer kazandı. 1INCH, 0.416 dolardan alıcı buluyor.

3 – Stellar (XLM)

Ripple davasından çıkan karar, XRP kadar XLM’i de olumlu etkiledi. XRP ile çoğu zaman çok yakından ilişkili hareket eden XLM, geride kalan bir haftada yüzde 33’lük bir yükseliş akydetti. XLM, haberin yayına girdiği dakikalarda 0.1316 dolardan işlem görüyor.

4 – Solana (SOL)

Solana’nın (SOL) yükselişi de Ripple davasıyla ilgiliydi. Bilindiği üzere SEC, SOL’nin yatırım sözleşmesi olduğunu iddia etmişti. SEC’nin XRP konusundaki savının geçersiz olması, SOL’nin hafta boyu yüzde 30 artmasını sağladı.

5 – Compound (COMP)

Haftanın en çok yükselen beşinci coin’i ise Compound oldu. COMP, pazartesiden pazara yüzde 28 oranında değer kazandı. Kripto para, haftanın son gününde 77 dolardan el değiştiriyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl