Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

CoinGecko’ya göre Türkiye ve dünyada en güvenilir kripto para borsaları

Kripto para piyasası veri platformu CoinGecko, borsa sıralamasına siber güvenlik puanını da ekleyerek güncelleme getirdi.

grafik-finans

Kripto para piyasası veri platformu CoinGecko, borsalar için güvenilirlik metriğini güncelledi.

Singapur merkezli kripto para şirketi, bugün yaptığı duyuruda siber güvenlik metriğinin artık kripto para borsaları için Güvenilirlik Puanı’nın yüzde 20’sini oluşturduğunu bildirdi. Bu puan, borsanın likiditesi, web trafiği, faaliyet ölçeği, işlem hacmi ile birlikte güvenliğinin birleşiminden meydana geliyor.

CoinGecko, siber güvenlik metriğindeki verileri, Ukraynalı güvenlik grubu Hacken’dan alıyor. Hacken CEO’su Dyma Budorin, artan sayıda siyah şapkalı hacker’ın kripto para borsalarını hedef aldığını söyledi.

CoinGecko’nun en güncel puanlamasına göre en güvenilir beş kripto para platformu Binance, Coinbase Pro, Bithumb, Kraken ve Bitstamp‘ten oluşuyor. Şirket, Güvenilirlik Puanı’nı ilk olarak 2019 yılının Mayıs ayında duyurmuştu ve Binance o günden beri listede birinci sıradaki yerini koruyor.

Tüm dünyada ilk 10 şöyle:

 1. Binance
 2. Bithumb
 3. Coinbase Pro
 4. Kraken
 5. Bitstamp
 6. KuCoin
 7. Gate.io
 8. Poloniex
 9. BtcTurk Pro
 10. Binance US

CoinGecko’nun operasyon direktörü Bobby Ong, konu hakkında CoinDesk’e yaptığı açıklamada, Binance’in tüm borsalar arasında işlem çiftlerinin çoğunda en büyük likiditeye sahip olduğundan ilk sırada yer aldığını açıkladı. Ong ayrıca ilerleyen dönemde Güvenilirlik Puanı’na ek metrikler getirileceğini ifade etti.

Türk kripto para borsalarında durum

Türk kripto para borsaları arasından BtcTurk, küresel olarak 9. sırada yer alarak ilk 10’a girdi. BtcTurk ile birlikte listede yer verilen diğer tüm yerli borsaların durumu şöyle:

 • BtcTurk (9)
 • Paribu (22)
 • Coinzo (57)
 • Vebitcoin (74)
 • Bitexlive (107)
 • Sistemkoin (211)

Sürekli yenilenen listeye buradan ulaşabilirsiniz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl