En iyi merkezsiz kripto para borsaları

Merkezsiz borsalara olan ilgi her geçen gün artıyor. Burada göz önünde bulundurmaya değer merkezi olmayan kripto para borsalarını bulacaksınız.

Kripto para dünyasında birçok şey günden güne değişiyor. Örneğin şu sıralar merkezi olmayan borsalara giderek artan bir ilgi var. Merkezi borsaların sık sık hack vakalarıyla gündeme geldiğini düşününce bu şaşırtıcı değil. Burada göz önünde bulundurmaya değer en iyi merkezsiz kripto para borsaları yer alıyor.

4- EtherDelta

Çoğu kişi EtherDelta’yı çok iyi bilmesine karşın platformun kendisi şimdiki haliyle biraz sınırlı. Platform yalnızca ERC20 token’lerini birbirlerine ve Ethereum‘a karşı kullanmak için iyi.

3- Radarrelay

Radarrelay’ın iş modeli, neredeyse EtherDelta ile aynı olsa da biraz farklı bir teknoloji kullanıyor. 0x protokolünü kullanan platformlardan biri. Platform, kullanıcıların aracı olmaksızın ERC20 token’lerini birbirleriyle ve Ethereum’la değiştirmelerine olanak tanıyor. Siparişler doğrudan kullanıcılar arasında aktarılır ve arabuluculuk söz konusu olmaz. Kullanıcıların spesifik token’lere genel erişimi artırmak için likitide ağları oluşturmasına da imkan verir. Bu özelliklerin tamamına direkt olarak bir cüzdandan erişebilmek kesinlikle değerli.

2- Kyber Network

Bazı kripto para meraklıları, Kyber Network’ü daha önce duymuş olabilirler. Ethereum, ERC20 token’leri ve çeşitli diğer kripto paraları destekliyor. Kullanıcılar, Ledger ve Trezor’un donanım cüzdanları aracılığıyla hizmete bağlanabilir ve aracılarla uğraşmaksızın işlem yapabilir. Borsa, şu anda açık beta sürümünde olmasına karşın iyi bir performans gösteriyor.

1- Barterdex

Barterdex’in bugüne kadar piyasadaki en etkileyici merkezsiz borsa olduğunu söylemek mümkün. Bu borsanın atomik takas kavramını benimsesiyle doğrudan ilgili. Çeşitli kripto paralar arasında aralıklı ticaret imkanı, bu sektör için kesinlikle büyük bir gelişme. Atomik takasları destekledikleri kripto para birimleri her geçen gün artıyor. Barterdex şu an için genel beta sürümünde yer alıyor ve platforma erişmek isteyenler yazılımı indirebilirler. Şu anda kripto para dünyasındaki tüm coin’lerin yüzde 95’ine yakını bu platform tarafından destekleniyor.

Kaynak: TheMerkle

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl