Endonezya devlete ait kripto para borsası kuruyor: Resmi açıklama

Asya'nın en kalabalık ülkelerinden biri olan Endonezya'da hükumet resmen bir kripto para borsası açılacağını ilân etti. Ticaret bakan yardımcısı Jerry Sambuaga açıklamayı yaparken, "Dikkatli davranmalı ve her konuda hazır bir sistem kurmalıyız. Aceleci davranmıyoruz" dedi.

Geçtiğimiz sene kripto para borsası kurma plânları olduğu söylenen ancak gecikmelerden dolayı bir türlü hazırlıklara başlayamayan Endonezya hükumeti kripto para borsası kurma konusunda kararlı olduğunu gösterdi ve bir devlet yetkilisinden konuyla ilgili resmi açıklama da geldi.

Ticaret bakan yardımcısı Jerry Sambuaga katıldığı bir organizasyonda yaptığı açıklamada senelik gecikmenin çok önemli olmadığını ve bunun aslında işlerini ne kadar sıkı tuttuklarını gösterdiğini söyledi:

“Her gerekliliği tamamlayacağız. Prosedürler neyi emrediyorsa, hangi adımın atılması gerekiyorsa onu yapacağız. Acele etmeyeceğiz. Plânımız geçen sene başlamaktı ama olmadı. Bu gecikme çok önemli değil. İşimizi ne kadar sıkı tuttuğumuzu gösteriyor. Bir borsa açmanın bazı hazırlıkları var. Hangi kurumun ya da bireylerin kaydolacağına bakmamız gerekiyor. Saklama konusundaki teknik hazırlıklar var.”

“Endonezya’daki katalizör olacaktır”

Ülkedeki lisans almış 25 kripto para borsasından biri olan Tokocrypto CEO’su Pang Xue Kai aynı organizasyonda konuştu ve borsa açılmasının çok önemli ve Endonezya’da kripto paraların benimsenmesi konusunda katalizör etkisi yaratacak bir gelişme olduğunu belirtti.

Bilindiği gibi Endonezya’da kripto paralar sadece saklama ve al-sat aracı olarak geçerli sayılıyor ve ödemelerde kullanılması yasak… 270 milyon nüfuslu ülkede 15 milyondan fazla kripto para yatırımcısı bulunduğu tahmin ediliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl