Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Enjin (ENJ) 100 milyon dolarlık Efinity metaverse fonunu açıkladı

NFT'ler için önde gelen blok zincirlerinden biri olan Enjin, Polkadot üzerinde inşa edilen bir çapraz-zincir NFT ağı olan Efinity için 100 milyon dolarlık metaverse fonu oluşturduğunu resmen açıkladı. 2 Aralık'ta Polkadot'un parazincir açık artırmalarından birine katılacak olan Enjin'in başarılı olması durumunda, Efinity 2021 sonu itibariyle ana ağda çalışmaya başlayacak.

Efinity’nin 100 milyon dolarlık Metaverse fonuyla beraber, Enjin/Efinity ekosisteminde kullanılmak üzere satın alınan token’lar, ya da A Serisi fonlama turu vasıtasıyla ve tohum yatırımcıların hisse senedi alarak yaptıkları yatırımlarla ekosisteme katkıda bulunanlara verilecek destek de resmileşmiş olacak.

Fon hem Enjin blok zinciri katılımcılarını hem de ekosistem ile proje inşa eden ya da entegre olan organizasyonlara da destek olacak.

“Merkeziyetsiz metaverse’ü oluşturabiliriz”

Enjin’den konuyla ilgili yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

“Ekosistem ortaklarımıza desteği resmileştirmek ve merkeziyetsiz Metaverse’ü gerçeğe dönüştürmek için 100 milyon dolar tutarında bir Efinity Metaverse Fonu oluşturduk. Merkeziyetsiz metaverse’ü oluşturmak için ilk yol, NFT öncülerinden ve endüstriye kendini adamış insanlardan oluşan bir ekiple Efinity’yi inşa etmek olsa da, bir süredir resmi olmayan şekilde, projelerin ve oyunların kendi token’larını satın alarak seçilmiş bazı ortaklarımızı da destekliyorduk. Şimdi ise sıra, bu durumu resmileştirmeye yani özgür, açık ve merkezi olmayan bir Metaverse’i desteklemeye geldi.”

Enjin’in Hukuk ve Mali İşlerden sorumlu olan yöneticisi Oscar Franklin Tan konuyla ilgili olarak, “Benim işimin en tatmin edici yanlarından biri de, Enjin’i benimseyenlerin hikayelerini birebir şekilde dinlemek. Bu kişiler, bir kişilik stüdyolarda çalışan, NFT oyun sektörünün erken geliştiricileri ve öncüleridir.”

Erken katılımcılar NFT bonusu kazanacak

Efinity destekçileri, Binance aracılığıyla kitle kredisine şu anda da katılabilirler. Enjin kısa süre sonra da, EFI ödülleri için kullanıcıların DOT, ETH, ENJ, USDC ve USDT’lerini “stake etmelerine” izin verecek. Ekip, toplam EFI arzının %10’unu kitle kredisi ödüllerine ayırırken, erken katılımcılar da ayrıca özel bir NFT bonusu alacak.

Hatırlanacağı üzere sene başında Efinity, özel ve Coinlist satışlarından toplamda 39 milyon dolarlık yatırım elde etmişti. Yatırım yapanlar arasında ise Arrington XRP Capital, BlockTower, Crypto.com Capital, DFG Group, Fenbushi Capital, Hashed, Hashkey Capital, Hypersphere, Kenetic ve LD Capital bulunuyordu.

Enjin ve Efinity ekosistemi, 70’in üzerinde oyun ve uygulama geliştiricisinnin yanında; Microsoft Azure Heroes, Lost Relics, Kingdom Karnage, Age of Rust ve 9Lives Arena gibi onlarca NFT projesine sahip. Bu projelerin çoğu zamanla Efinity’ye aktarılacak.

Hem ENJ hem de EFI yükselişe geçti

Enjin’in 100 milyon dolarlık metaverse fonunu açıklamasının ardından ise ENJ %10’dan fazla, EFI ise yaklaşık %20’lik yükseliş yaşadılar. Haberin yazıldığı dakikalarda ENJ 3.15, EFI ise 1.55 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl