Enron’un çöküşüyle ünlenen fon yöneticisi, Coinbase’i short’luyor

Ünlü short-seller ve fon yöneticisi Jim Chanos, kripto para borsası Coinbase'i short'ladığını açıkladı. Chanos'un açıklamasıyla yüzde 2'den fazla düşen Coinbase hisseleri, Bitcoin'deki yükselişle beraber toparlandı.

Ünlü fon yöneticisi Jim Chanos, dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase’i açığa sattığını söyledi. CNBC’ye verdiği röportajda, “Coinbase, balon hisselerden biri.” diyen Chanos, borsalar arasında rekabet arttıkça şirketin gelirlerinin düşeceğini savundu. Chanos’a göre Coinbase, bu yıl kâr edemeyebilir.

Coinbase, geçen yıl Nisan ayında doğrudan listeleme yoluyla Nasdaq’ta halka açılmıştı. Borsanın hisseleri, bugüne dek en yüksek seviyesini Kasım ayında 357 dolar ile görmüştü. Son haftayı ise 185 dolarda kapattı. Coinbase, bugün 40 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Long/short nedir ve nasıl işler?

Fon yöneticisi, “Yeni ekonomide gerçek büyümeye, gerçek nakit akışına ve gerçek kazançlara sahip birçok şirket var ancak aynı zamanda sadece hikayelere dayanarak satılanlar da var ve Coinbase’in böyle bir şirket olduğunu iddia edebiliriz.” şeklinde konuştu.

Chanos ayrıca Futu Holdings’i de short’ladığını ifade etti fakat pozisyon büyüklüğü hakkında bir bilgi vermedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl