Emin Gün Sirer: EOS devasa bir borsa saldırısına yol açacak

Türk bilgisayar bilimcisi ve blockchain araştırmacısı Emin Gün Sirer, EOS'un kod yapısında şimdiye kadar keşfedilmemiş bir güvenlik açığının yakın gelecekte devasa bir borsa saldırısına yol açacağını tahmin ediyor.

CCN.com’da yer alan habere göre EOS, ilk bloklarını henüz tam olarak işlemiş değil, bununla birlikte dünya çapında blockchain alanındaki en saygın isimlerden biri olan Türk bilgisayar bilimcisi ve blockchain araştırmacısı Emin Gün Sirer, EOS’un kod yapısında şimdiye kadar keşfedilmemiş bir güvenlik açığının yakın gelecekte devasa bir borsa saldırısına yol açacağını tahmin ediyor.

Cornell Üniversitesi profesörü Sirer, bir yıl süren ve 4 milyar dolar topladığı ICO’sunun ardından geçtiğimiz hafta başlatılan EOS’un gelecek takvim yılı sırasında önemli bir kripto para borsasının hack’lenmesinin ana nedeni olacağını öngörüyor.

Sirer, “Gelecek yıl içinde EOS’un güvenlik açığından yararlanarak devasa bir borsa saldırısı gerçekleştirilecek. Bu borsa sıcak cüzdanlarını kaybedecek.” dedi.

Sirer, sözlerinin devamında geliştiricilerin güvenlikle ilgili kritik hataları ele alma biçimini göz önünde bulundurarak böyle bir istismarın büyük olasılıkla kaçınılmaz olduğunu iddia etti.

Ayrıca Sirer, kullanıcılara coin’lerini ve paralarını uzun vadeli olarak borsalarda saklamamalarını önerdi.

→ HAZİRAN AYINDAKİ EN ÖNEMLİ ANA AĞ AÇILIŞLARI VE TARİHLERİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl