Litecoin’i yerinden eden EOS, 1 milyar dolar fark attı

CoinMarketCap verilerine göre 12 Nisan 2018’de EOS, Litecoin ile 5 numaralı sıra için mücadele diyordu. O gün EOS, yüzde 32 oranında sert bir sıçramayla 8.76$ seviyesine ulaşmıştı. EOS’un piyasa değeri, 272 milyon dolarlık bir farkla Litecoin’i geride bıraktı. Ancak Litecoin, bir süre sonra yerini tekrar aldı. Aradan geçen 10 günün ardından EOS, bir kez daha 5 numaralı bölgeden Litecoin’i çıkardı. Bugün son 24 saatteki yaklaşık yüzde 7 artışla 11.5$’dan işlem görüyor ve piyasa değeriyle Litecoin’e 1 milyar dolar fark atmış...

CoinMarketCap verilerine göre 12 Nisan 2018’de EOS, Litecoin ile 5 numaralı sıra için mücadele diyordu. O gün EOS, yüzde 32 oranında sert bir sıçramayla 8.76$ seviyesine ulaşmıştı. EOS’un piyasa değeri, 272 milyon dolarlık bir farkla Litecoin’i geride bıraktı. Ancak Litecoin, bir süre sonra yerini tekrar aldı.

Aradan geçen 10 günün ardından EOS, bir kez daha 5 numaralı bölgeden Litecoin’i çıkardı. Bugün son 24 saatteki yaklaşık yüzde 7 artışla 11.5$’dan işlem görüyor ve piyasa değeriyle Litecoin’e 1 milyar dolar fark atmış durumda.

EOS’un toplam piyasa değeri 9 milyar 350 milyon dolarken Litecoin’in toplam piyasa değeri ise 8 milyar 400 milyon dolarda.

Hem Litecoin hem de EOS, vizyon ve hedefler açısından iyi projeler. EOS, şu sıralar Ethereum blok zincirinden ayrılmaya hazırlanıyor. Bunun Haziran’da gerçekleşmesi bekleniyor ve EOS’un akıllı sözleşme yeteneği, güvenlik geliştirmeleri ile ICO özellikleriyle Ethereum‘un dişli bir rakibi olacağı öngörülüyor.

Litecoin’de ise günlük hayatta kullanımı kolaylaştırma çalışmaları var. Litecoin Vakfı, TenX ile ortaklık kurarak bir Litecoin debit kartı çıkarma çalışmalarını sürdürüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl