EOS tabanlı borsa Bullish, 4 kripto parayla kurumsal kullanıma açıldı

EOS’un geliştirici şirketi BlockOne tarafından desteklenen ve 10 milyar dolarlık fonla kurulan EOSIO tabanlı kripto para borsası Bullish, bugün belirli kurumsal müşterilere kapılarını açtı. Platform, faaliyetlerine Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan (GFSC) dağıtık defter teknolojileri lisansı alarak başladı.

Bullish, şu anda kurumsal müşterileri davet yoluyla alıyor. Borsa için bir sonraki adım bireysel müşterilere de hizmet sağlamaya başlamak olacak.

Açıklamaya göre Bullish’i destekleyen ilk kurumsal katılımcılar arasında Nasdaq’ta listelenen küresel piyasa yapıcı şirket Virtu Financial’ın yurt dışı iştiraki ile dünyanın en büyük kripto finans hizmetleri sağlayıcılarından Amber Group bulunuyor.

Virtu Financial’ın CEO’su Douglas Cifu, “Bullish’in ilk katılımcıları arasında yer almaktan ve dijital alım satım platformlarının evrimine öncülük eden bir ekiple çalışmaktan heyecan duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Amber Group’un kurucu ortağı Tiantian Kullander ise “Kripto para odaklı finans hizmetleri sağlayıcısı olarak erişilebilirliği artıran ve benzersiz çözümler sunan diğer sektör liderleriyle çalışmak için fırsat arıyoruz. Alım satım ve ürün hizmetlerimizi büyütmemize yardımcı olacak bir şirketle çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Bullish’in yönetim kurulu başkanı Brendan Blumer da “Yıllardır dijital varlıklara regüle edilmiş bir platformda yatırım yapmak isteyen yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılamak ve tamamen yeni bir mimari üzerine kurulu, yenilikçi likidite ve portföy yönetimi seçenekleriyle oluşturulmuş bir borsa altyapısı geliştirmek için çalışıyoruz. Bullish, bu çalışmaların doruk noktası ve bizi bugün olduğumuz yere getirdikleri için ekibimizle gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

İlk etapta 4 kripto para listelendi

Bullish, ilk etapta dört kripto parayı listeledi. Bunlar; BTC, ETH, EOS ve USDC’den oluşuyor. İlerleyen dönemde daha fazla kripto parada alım satım desteği sunulacağı belirtildi.

Yürürlükteki yasalar gereği, şu an için borsa, ABD’den kullanıcı kabul etmiyor.

Bullish’in yatırımcıları arasında Peter Thiel, Alan Howard, Louis Bacon, Richard Li, Christian Angermayer ile Galaxy Digital ve küresel yatırım bankası Nomura bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl