EOS’un Tether hacminde büyük artış – Ethereum’u da geride bıraktı

EOS'un piyasa fiyatı hala çalışan bir blok zinciri bulunmamasına karşın canlılığını koruyor. Bunda en büyük etki Tether'e (USDT) ait.

Cryptovest’te yer alan habere göre, hala çalışan bir blok zinciri olmayan bir dijital varlık olan EOS, borsalarda oldukça canlı. Bu canlılıkta Tether (USDT) ticaretinin etkisi olabileceğine dair göstergeler var.

EOS’un USDT hacimleri, tüm kripto ticaretinin yüzde 17’sinden daha fazla yükseldi ve EOS, Bitcoin’den sonra USDT ile en çok işlem gören varlık oldu. Tüm Tether’lerin yaklaşık yüzde 20’si EOS işlemlerine başladı.

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre EOS, geçtiğimiz haftadan bu yana yüzde 13.4 oranında büyüyerek 14 doların üzerine çıktı ve Litecoin’in CoinMarketCap’teki konumunu kalıcı olarak aldı. Ama şimdi EOS, diğer kripto paralarla takas edilmek yerine çoğunlukla doğrudan itibari para fonlarıyla alınıp satılıyor. EOS, ETH’ye karşı da önemli ölçüde işlem görse de Tether’ler son derece etkili.

EOS’un piyasa fiyatı EOS IO 1.0 yazılımının piyasaya sürülmesi beklentisiyle hareket ediyor. Bununla birlikte gecikme çeşitli hatalar bulunduğu için beklenenden daha uzun sürüyor. Şimdilik yalnızca Ethereum‘a benzer şekilde madencilikle desteklenen ve aynı zamanda EOS yazılımından da birtakım özellikler edinen bir ana ağ olan EOS Classic projesi yaşıyor.

→ BITCOIN VOLATİLİTE ENDEKSİ SON BİR YILIN EN DÜŞÜK SEVİYESİNDE

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl