EOS Vakfı CEO’su: EOS şu anki durumu itibariyle felaket bir yatırım

EOS Ağı Vakfı'nın kurucusu olan Yves La Rose, projenin geleceğini tartıştığı bir çevrimiçi konuşmasında EOS ve geliştirici şirket Block.one arasındaki ilişkiyi sert sözlerle eleştirdi. Block.one şirketini "yanıltıcı, ihmalkar ve dolandırıcı" olarak tanımlayan ve sert ifadeler kullanan La Rose, "Şu anki duruma baktığımda EOS'u felaket bir yatırım olarak görüyorum" dedi ve yolların ayrılacağı imâsında bulundu.

EOS Vakfı kurucusu Yves La Rose, özel olarak seçilmiş basın kuruluşlarının temsilcileriyle çevrim içi bir toplantıda bir araya geldi. Bullish adlı bir borsa açmak için hazırlık yapan ve aynı zamanda EOS blok zincirinin geliştiricisi olan Block.one şirketi hakkında çok sert ifadeler kullanan La Rose, şirketten (Block.one’dan) uzakta ve yeni olan bir başlangıcın EOS için çok daha iyi olacağını belirtti.

“Kendi başarısının kurbanı oldu”

2021 yılının başında EOS Nation CEO’luk görevinden istifa eden Yves La Rose, EOS ve Block.one arasındaki ilişkiyi değerlendirdiği konuşmasında, Block.one’ın sadece EOS’a değer katıyor gibi davrandığını ancak gerçeğin bundan çok uzak olduğunu belirtti ve dolandırıcılık ile ihmalkarlık ifadelerini kullandı:

“Onlar artık projeye katkı vermekten uzaklaşmış durumdalar. EOS bir varlıktan çok, bir sorumluluktur. Hukuki tarafta ve finans dünyası için bir sorumluluktur. Bana göre şu çok açık ki, EOS kendi başarısının kurbanı olmuştur. EOS için yapılan token satışı tüm rekorları kırmış ve paramparça etmişti. Bu durum EOS’u, aşırı olan beklentileri karşılaması gereken bir duruma soktu. Bu noktada, token sahiplerinin çoğunluğuyla konuştuğumda görüyorum ki, Block.one şirketi bilerek ve isteyerek yapabileceklerini ve kapasitesini yanlış tanıttı. Bu da ihmalkarlık ve dolandırıcılık anlamına geliyor. Gelen kitlenin düşüncesi bu… Bana göre EOS şu anki durumu itibariyle felaket bir yatırım”

“Block.one dolandırıcıysa, EOS da öyledir”

Taraflar arasında bağları koparmak niyetinde olduğunu belirten La Rose, Block.one’ın dolandırıcı olmasının EOS’u da bu kalıba soktuğunu söyledi:

“Genel manada blok zincir ekosistemi için eğer Block.one dolandırıcıysa, EOS da dolandırıcıdır. Block.one’ın bir dolandırıcı olduğu konusunda EOS ekosistemindekiler hemfikir. Hem işlerini ihmal ettiler, bilerek yapmadılar hem de kapasitelerini yanlış gösterdiler.”

“Böyle devam ettikçe Block.one zarar vermeye devam edecek”

La Rose, EOS Vakfı’nın projeyi ilerletmek için yol gösterici bir rehber olarak Block.one’ın yerini alması gerektiğini söyledi ve bu olmazsa Block.one’ın EOS’a zarar vermeye devam edeceğini belirtti:

“Ağustos ayında EOS Ağı Vakfı’ndaki çalışmalarımı sürdürmeye karar verdiğimde bunu tamamen, lansmanını sürdürmeye karar verdiğimde, EOS topluluğunun liderliği yeniden kazandığı bir geleceğe doğru ilerlemek için olayları kendi ellerine alması gerektiği düşüncesiyle yaptım. Şu anda EOS topluluğunun, Block.one’dan uzaklaştığı bir geçiş dönemi içindeyiz. Bu durum gerçekleşinceye kadar Block.one EOS’u aşağıya çekmeye devam edecektir.”

Tüm bu sert açıklamaların ardından ise Block.one şirketi sessizliğini henüz bozmadı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl