EOS’un beklenen sosyal ağı Voice, herkese açılıyor

EOS'un şirketi Block.one tarafından geliştirilen sosyal medya platformu Voice, 4 Temmuz'da tüm dünyaya açılıyor.

EOS Blockchain platformunun arkasındaki Block.one şirketi tarafından geliştirilen sosyal medya platformu Voice, ilk olarak 2019 yılının Haziran ayında duyurulmasının ardından resmen faaliyete geçiyor.

Block.one geliştiricileri, bir yıldır Voice üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyordu. Platform, geçtiğimiz 14 Şubat Sevgililer Günü’nde beta sürümü ile kullanıma açılmıştı fakat sadece ABD’de ikamet edenler erişebiliyordu. Bu arada şirket sadece Voice.com alan adı için 30 milyon dolar ödeme yapmıştı. Mart ayında Block.one, Voice’a 150 milyon dolar yatırım yapıldığını ilan etmişti.

Şimdi Voice CEO’su Salah Zalatimo, Voice’un 4 Temmuz‘da yayınlanacağını açıkladı. Zalatimo, konuyla ilgili açıklamasında şöyle dedi:

“İçerik yönetimi, Voice dahil tüm platformlar için yasal bir gerekliliktir. Bazı konuşma biçimleri yasa dışıdır, örneğin küfürlü veya şiddet barındıran içerik, çocukların cinsel istismarı, gizlilik ihlalleri ve bazı durumlarda nefret ya da şiddeti teşvik edici konuşmalar. Bir içerik, açıkça yasa dışı ise derhal kaldıracağız.

Ancak bu konuşma biçimleri her zaman net ve anlaşılır değildir. Genellikle bir içeriğin çizgiyi geçip geçmediğini belirlemek için bir hakem kararına ihtiyaç vardır. Peki hakem kim olmalıdır? Şirket yöneticileri mi? Devlet regülatörleri mi? Akil insanlar mı?

İşte çılgınca bir fikir, neden insanların karar vermesine izin vermiyorsunuz? Onları güçlendirin. Kimlikleri doğrulayarak botları yok ettiğiniz, kişisel verilerinizi koruyarak hedefli propagandayı ortadan kaldırdığınız ve etkili bir şekilde kendi kendini yönetme araçlarına sahip topluluklar halinde örgütlenerek siyasal suistimali önlediğiniz bir platform oluşturun.

Evet haklısınız, Facebook & Co. bu değişiklikleri yapmak için çok geç kaldı. Tek alternatifimiz üyelerini her şeyin üstünde tutan yeni bir sosyal medya oluşturmaktır. 4 Temmuz’da Voice’u dünyaya açacağız.”

EOS açıklama ile hareketlendi

Voice’tan gelen bu açıklama EOS’un fiyatının hareket kazanmasını sağladı. Kripto para, 2.73 dolardan 2.86 dolara yüzde 5 oranında yükseldi. EOS, haberin yayına girdiği dakikalarda ise 2.82 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl