EOS’un sosyal ağı Voice.com’un alan adı için 30 milyon dolar ödendiği ortaya çıktı

EOS'un geliştirici şirketi Block.one'ın EOS tabanlı sosyal medya uygulaması Voice'un alan adı için 30 milyon dolar harcadığı bildirildi.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre, SEC’in (ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu) dün yayınladığı bir belge ile EOS‘un geliştirici şirketi Block.one‘ın, Blockchain tabanlı yeni sosyal medya uygulaması Voice‘un alan adını satın almak için 30 milyon dolar ödediği anlaşıldı.

Kurumsal analitik ve mobilite yazılım sağlayıcısı şirketi MicroStrategy’nin SEC’e gönderdiği bilgilere göre, Block.one’ın “voice.com” alan adını satın alması, internet alan adı kayıt şirketi GoDaddy tarafından gerçekleştirilmiş ve işlem 30 Mayıs 2019 tarihinde sonuçlanmış.

MicroStrategy’nin kıdemli başkan yardımcısı ve pazarlama şefi Marge Breya, yaptığı bir açıklamada bu alan adının satın alınmasının bazı avantajlarının olduğuna inandığını belirterek şunları söyledi:

“Voice kelimesi basit ve herkes tarafından anlaşılabilir bir kelime. Ayrıca çok yaygın. İnternette voice’i arattığınızda karşınıza milyarlarca sonuç çıkar. Bu yüzden, Voice.com gibi seçkin bir alan adının şirketin marka bilinirliği kazanmasına, değer yaratımını hızlandırmasına ve bir patlama yapmasına yardımcı olacağı kanaatindeyim.”

Bilindiği gibi Block.one, Voice uygulamasını Haziran ayının başında duyurmuş ve platformun EOS Blockchain’i üzerinde çalışmasının geleneksel sosyal medya platformlarına göre daha fazla şeffaflık sağlayacağını öne sürmüştü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl