Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

EOS’un şirketi Block.one, büyük hedeflerle yola çıkan Voice’u dönüştürüyor

Bullish adlı bir borsa açmak için hazırlık yapan EOS blok zincirinin geliştiricisi olan Block.one şirketi, şimdi de geçtiğimiz sene açtığı Voice adlı merkeziyetsiz sosyal medya platformunu, NFT tabanlı bir sosyal medya platformuna dönüştürme kararı aldı.

Konuyla ilgili açıklama Voice’un resmi sitesinden yapılırken şu ifadeler kullanıldı:

“İçeriğin kendisi NFT olacak”

“Voice platformunu 30 Nisan tarihinde birkaç aylığına erişime kapattık. Değiştirilebilir token tabanlı bir platformdan, değiştirilemez token (NFT) platformuna dönüşüyoruz ve sistemimizi güncelliyoruz. Önümüzdeki dönemde daha çok bilgi verilecektir. Voice olarak, içerik üreticilerine destek olmak için blokzincir ve kripto para teknolojilerini kullanma misyonumuz ise devam ediyor. İçeriğin yanına token’lar koymak yerine içeriğin kendisini token’laştırarak üreticilerin, çalışmalarından para kazanmalarını sağlamak istiyoruz.”

Voice token geliyor

Yapılan açıklamada ayrıca ABD’li düzenleyici kurumlarla transfer edilebilir Voice token için yaklaşık 18 aydır ciddi görüşmelerin ve çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi ve “Voice token’ın hem sosyal medyaya değer hem de EOS ana ağına güç katacağına inanıyoruz. Bu konuda bir onay bekliyoruz ancak kesin bir tarih veremiyoruz” denildi. 

Kısa süre önce Bullish adlı ve EOS blokzincir altyapısı kullanacak bir borsa hazırlığında olduğunu ve bu proje için tam 10 milyar dolarlık yatırım aldığını belirten Block.one şirketi, Voice.com alan adı için geçen sene 30 milyon dolar ücret ödemiş, toplam yatırım ise 150 milyon dolara kadar ulaşmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl