EOS’un blok zinciri artık resmi olarak yayında

EOS'un blok zinciri artık resmen yayında. En iyi tahminlere göre blok zinciri, dün TSİ 21.00'de faaliyete girdi. Haber EOS'un fiyatına da yansıdı.

EOS’un blok zinciri artık resmen yayında. Henüz çalışan bir blok zinciri olmadan 1 yıl süren ICO’sunda 4 milyar dolar toplayan ve bu sürede hacim bakımından en büyük 5 kripto para arasına giren EOS’un blok zinciri sonunda yayınlandı.

En iyi tahminlere göre blok zinciri, dün TSİ 21.00’de faaliyete girdi.

EOS blok zincirinin resmi olarak yayında olduğu haberiyle birlikte EOS’un fiyatı da yükseldi. Birkaç saat önce 10 dolardan işlem gören EOS, hızla yükselerek 11.5 doları gördü.

Bu arada geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma, EOS’la ilgili bazı çarpıcı durumları ortaya koydu. Buna göre, dolaşımdaki tüm EOS’ların yarısı yalnızca 10 adreste bulunuyor. Bu adreslerin Bithumb, Huobi, OKEx, Upbit, Binance ve Bitfinex gibi borsalara ait olması muhtemel. Ancak araştırmanın esas çarpıcı noktası en fazla EOS bulunduran 100 adreste toplamda yaklaşık 750 milyon EOS’un yer alması, bunun da tüm EOS token’larının yüzde 75’ini oluşturması. Bu adreslerin de çoğunluğunun borsa olması muhtemel değil.

Dolayısıyla bu durum, merkezsiz teknolojilere zıt bir şekilde gücü azınlığın eline veriyor. Araştırmada, “En büyük 1000, 100 ya da daha az adres ağ üzerinde bir karar aldığında kalan 163 bin hesabın bu konuda yapabileceği hiçbir şey yok.” deniyor.

→ EOS’TAN SONRA SIRADAKİ EN ÖNEMLİ ANA AĞ AÇILIŞLARI VE TARİHLERİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl