Ana ağ açılışına doğru EOS için önemli gelişme: Dawn 4.0 yayınlandı

Block.one CTO'su Daniel Larimer, EOSIO Dawn 4.0'ın yayınlandığını duyurdu.

Block.one CTO’su Daniel Larimer, merkezi olmayan uygulamalar (DApps) için EOSIO platformunun mimarisinin en son sürümü olan EOSIO Dawn 4.0’ün yayınlandığını duyurdu.

Bu güncelleme, Haziran ayında tam kullanıma sunulacak olan EOSIO 1.0’in hazırlık aşamasında, bir dizi değişiklik içeriyor.

Block.one, şu anda endüstriyel ölçekli uygulamalar için tasarlanmış, merkezi olmayan bir işletim sistemi olan EOSIO üzerinde çalışan, açık kaynaklı bir yazılım yayıncısı.

EOSIO platformunu besleyen bir ERC20 token’ı olan EOS, CoinMarketCap’ın verilerine göre, tüm kripto paralar arasında piyasa değerine göre beşinci sırada yer alıyor.

Dawn 3.0’ün 6 Nisan’da piyasaya sürülmesinden bir ay sonra, 4.0 güncellemesi, Larimer’ın Medium’daki paylaşımına göre bir dizi yeni özellik ve yönerge içeriyor.

Daniel Larimer’e göre, Dawn 4.0’ün Inter Blockchain iletişimi, farklı Blockchain’ler üzerinde çalışan uygulamaların kullanılmayan RAM’i satın almasına olanak sağlıyor. Özellikle Bock.one, birçok uygulamanın, genel maliyetleri düşüreceği ve daha hızlı ölçekleneceği için ölçeklendirme adına çok zincirli yaklaşımı tercih edeceğini öngörüyor.

Dawn 4.0, kullanıcıları, kullanılmayan RAM’lerin arz ve talep fiyatını yöneterek dağıtmaya teşvik etmeyi amaçlıyor. EOSIO, RAM için artan talep bekliyor, böylelikle fiyat otomatik olarak artacak, böylece sistemde RAM tükenmeden önce fiyat sonsuza yaklaşacak.

inter-Blockchain iletişimine ek olarak Block.one, EOSIO yazılımının temizlenmesine ve kararlılığına odaklanıyor.

Projenin şu anda geliştirildiği yer olan Github’a göre, yazılımda 508 adet açık sorun var. Bununla birlikte 987 sorun ise giderilmiş durumda.

EOSIO, Github’da geçen ay için sekizinci en aktif C ++ projesi oldu.

Bu arada EOS ana ağının (mainnet) Haziran ayının ilk günlerinde faaliyete geçmesi bekleniyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. ismail Yanıtla

    Elinde eos Token bulunduran yatırımcılar bu tokenları 1 hazirana kadar kayıt ettirmek zorunda. Binance gibi borsalar bunu bizim adımıza yapıyor mu ?

    1. Burak Köse Yanıtla

      Evet, Binance bunu sizin adınıza yapacak.