EOS’ta açıklanan yeni plan, fiyata hareket getirdi

EOS’ta 8 Aralık’ta yapılan oylama ile geliştirici şirket Block.one’a yapılacak 67 milyon EOS, mevcut fiyatlarla yaklaşık 250 milyon dolarlık durdurulmuştu. Topluluk oylamasından bu karar çıkmasaydı Block.one, ilk günden tasarlandığı üzere, önümüzdeki altı ila yedi yıl içinde 67 milyon EOS alacaktı. Bu kararın arkasında ise Block.one’ın vaatlerini yerine getiremediği ve artık EOS’un çıkarları doğrultusunda hareket etmediği iddiası vardı.

EOS Ağı Vakfı’nın kurucusu Yves La Rose, oylamadan çıkan kararın ardından “EOS ağı, geleceğini kendi ellerine aldı. Bu, EOS için yeni bir dönemin başlangıcı.” demişti.

İsim değişikliği planı

ByteMaster veya BM olarak da bilinen EOS’un kurucusu Daniel Larimer, bu sabah @EOSproject Telegram kanalında EOS’ta isim değişikliği düşündüklerini söyledi. Larimer, “EOS’u yeniden markalamanın, topluluğun katılımını ve büyümeye yatırım yapmayı teşvik edecek bir vizyona ve amaca sahip olmanın zamanı geldi.” ifadelerini kullandı.

Larimer, yeni bir whitepaper hazırlığında olduklarını, ay sonuna kadar çıkarmayı planladıklarını ekledi.

Sorular üzerine Larimer, yeni bir zincir oluşturulmayacağını, isim değişikliğinin vakıfla da görüşüldüğünü, EOS’un ticker olarak kullanılmaya devam edileceğini ifade etti.

EOS kurucusu, “Büyüme yaratacak bir EOS planı geliştirmek üzere Yves ve vakıfla birlikte çalışıyorum.” dedi.

Fiyat olumlu tepki verdi

EOS’la ilgili bu girişime, fiyat tepkisi olumlu oldu. Piyasada havanın genel olarak negatif olmasına rağmen EOS, haberi 3.10 dolardan 3.50 dolara yaklaşık yüzde 15’lik bir artışla karşıladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl