Epic Games listeledi, Gods Unchained (GODS) yüzde 35 yükseldi

Amerikan şirketi Epic Games'in, bir dönemin büyük ilgi gören blok zinciri tabanlı oyunu Gods Unchained'i listelemesi GODS token'da %35'lik yükseliş getirdi. Fiyatın listelenmenin hemen öncesinde yükselişe geçmesi de gözlerden kaçmadı.

1991 yılında bir video oyun şirketi olarak kurulan ve yılların geçmesiyle bilgisayar ve mobil cihazlarda oyunlar geliştirmeye başlayan Epic Games, NFT kartları ile oynanan blok zinciri tabanlı Gods Unchained’i listeledi.

Oyun içi öğelerin NFT olarak sahiplenilebildiği ve hatta ikinci el piyasalarda alınıp satılabildiği oyunun token’ı olan GODS, listelemenin ardından önemli seviyede artış yaşadı.

230 milyon kişiye daha ulaşacak

IMX token’ı da çıkaran Immutable şirketine bağlı Immutable Games’in ürünü olan Gods Unchained, bundan sonra Epic Games bünyesinde olan 230 milyon kişiye daha ulaşabilecek. Şu andaki rakamlarla haftada 5000 bin aktif oyuncunun bulunduğu Gods Unchained fiyatı da yaşanan gelişmenin ardından 0,18 dolar seviyesine kadar çıktı.

Konuyla ilgili konuşan Gods Unchained yöneticisi Daniel Paez, Epic Games listelemesinin oyun dünyasında büyük ses getirecek bir adım olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

“Gods Unchained’in, dünyanın en büyük PC oyun platformlarından birinde listelenmesini görmezden gelmek açıkçası çok zor olur”

Platformlar Web3’ü istemiyordu

Bilindiği üzere 2021 yılında oyun ve yazılım dağıtım platformu olan Steam, birçok Web3 oyununu kendi sisteminde kabul etmeyeceğini duyurmuştu. Counter-Strike, PUBG ve Grand Theft Auto gibi oyunların oynanmasına izin veren Steam, Web3 oyunu Age of Rust’ı ise liste dışı bırakmıştı. Sistemden çıkarma sebebi olarak ise NFT sahiplerine oyun içinde sağlanan avantajlar gösterilmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl