ERC-404 çılgınlığı sürüyor: 11 saatte 1 ETH’yi 60 bin dolar yaptı

Kripto para piyasalarında boğa sezonu beklentisi devam ederken, Solana tabanlı meme coin'lerin ardından şimdi de ERC-404 standardındaki token'lardaki büyük kazançlar göz önüne çıkmaya başladı. Bir kripto yatırımcısı 11 saatte 1 ETH yatırımından toplamda 30 kat kâr elde etti.

Hala deney aşamasında olan ERC-404 standardı, trader’ların yaptığı işlemleri ise engellemiyor. Geçtiğimiz hafta PANDORA’da 600 dolardan 30 bin seviyesine giden büyük yükselişin ardından, bir yatırımcı da MINER adlı token’dan saatler içinde 30 kat kâr elde etti.

Harcamın çoğu işlem ücretine gitti

Zincir üstü platform Lookonchain’in paylaştığı verilere göre, bir kripto trader’ı Binance borsasından 1 ETH çekti ve bununla 1073 adet MINER adlı token’dan aldı. Ancak yatırımcı token’lardan sadece 163 dolarlık alabildi. 2010 dolarlık 0.8 ETH, gaz ücreti için ödendi.

Ancak token’daki büyük yükseliş, sadece 160 dolarlık alımı bambaşka seviyelere getirdi. Trader, elindeki 1063 MINER’dan 722 adedini 19.1 ETH (yaklaşık 47 bin dolar) karşılığında sattı. Kullanıcı bu satışta da yaklaşık 0.5 ETH’lik işlem ücreti ödedi.

Bu kişinin elinde hala 15 bin dolar değerde 340 adet MINER token’ı bulunuyor. Yani toplam kâr seviyesi 62 bin doları da aşmış durumda…

Yine mi “Insider trading”

Bu kazanç ise kripto dünyasındaki bilindik tartışmayı yeniden gün yüzüne çıkardı. Sosyal medyada, trader’ın proje içerisinden biri olduğuna dair yorumlar yapıldı. Hatıralanacağı gibi özellikle Solana bazı meme coin’lerde, token’lar çıkarıldıktan birkaç dakika sonra yapılan alımlardan sonra trader’lar milyonlarca dolar kazanmışlardı. “Insider trading” olarak da yorumlanan bu hareketler, özellikle düşük çaplı coin’lerde son dönemde sıksık görülmeye başlandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl