ern coin nedir

Ethernity Chain, blockchain ve dijital sanatın kesişim noktasında, ünlülerin ve sanatçıların eserlerini özgün dijital koleksiyonlara dönüştürüyor. Bu yenilikçi platform, sanatseverlere ve yatırımcılara, sevdikleri figürlerin benzersiz eserlerine erişim sağlayarak, dijital varlık dünyasında yeni bir alan açıyor. Peki ERN Coin nedir?

Ethernity Chain nedir?

Ethernity Chain, blok zinciri teknolojisini kullanarak dijital koleksiyon ve sanat eserleri için pazar yeri olarak faaliyet gösteren merkezi olmayan bir uygulamadır (DApp). Ünlüler, müzisyenler ve çeşitli kuruluşlar tarafından ilham alınarak oluşturulan ve bu kişilikler tarafından desteklenen dijital koleksiyonların oluşturulmasına, satın alınmasına, satılmasına ve takas edilmesine olanak tanır. Ethernity Chain platformu, tüm katılımcılar için avantajlar sunar:

Bunların dışında Ethernity, Ethereum blok zincirindeki açık kaynaklı akıllı kontratlar kullanılarak güvence altına alınmış ve şeffaflaştırılmış bir platformdur. Platformun açıklamalarına göre Cryptograph ve Panini gibi şirketler bu kavramı tanıtarak ve test ederek dijital koleksiyonların değerini kanıtlamışlardır.

Peki Ethernity Chain nasıl işler? Ethernity, seçkin sanatçılar tarafından lisanslanan eserlerin ünlü kişiler tarafından dijital koleksiyonlar olarak satılmasına olanak tanıyan bir platformdur. İlk satış sırasında, gelir dağılımı ünlü kişi ve sanatçı arasında kararlaştırılır. İkincil pazardaki satışlarda ise satıcı, ünlü kişi, Ethernity ve sanatçı arasında gelirin dağılımı farklılık gösterir.

Bunun dışında Ethernity, pazar yerindeki çeşitli işlevleri kolaylaştırmak için Ethereum akıllı kontratlarını kullanır. Bu işlevler arasında işlem yapmanın aracılık edilmesi, satışın düzenlenmesi ve dijital koleksiyonların doğruluğunun garanti altına alınması yer alır. Satış sonrasında dijital koleksiyon, alıcının kripto cüzdanına aktarılır ve meta verileri ile birlikte merkezi olmayan bir depolama ağında saklanır.

Ethernity’nin dijital koleksiyonları, platformun yerel kripto para birimi olan ERN tokeni kullanılarak satılır. Ancak platformun belirttiğine göre Ethereum ekosisteminin ve yerel tokeni ETH’nin önemini de fark ederek, platform üzerindeki ürünlerin satışlarında ödeme yöntemi olarak ERN kabul edilmektedir.

Ethernity Chain, blok zincirindeki dijital sanatın benzersiz avantajlarını sunarak sanat dünyasında heyecan verici yeni bir alanın öncüsüdür. Bu avantajlar arasında eserlerin doğruluğunun kanıtlanması, sahiplik zincirinin takibi, güvenli ve hızlı işlemler, merkeziyetsizlik, erişilebilirlik ve şeffaflık bulunmaktadır. Bu sayede sanatçılar, atletler, ünlüler, müzisyenler ve diğer kamu figürleri, sanat eserlerinin ilk satışlarından ve sonraki yeniden satışlardan sürekli olarak gelir elde edebilir.

ERN Coin nedir?

ERN, Ethernity Chain üzerinde ERC20 standardına uygun olarak oluşturulmuş ve Ethernity Chain platformunun native kripto para birimidir.

Ethernity platformunda dijital koleksiyonların satın alınması, çeşitli DeFi ürünlerine katılım ve platformun DAO’sunda oy kullanma işlevleri için kullanılır. Ayrıca, ERN token sahipleri, staking yoluyla ek ödüller kazanabilir ve Ethernity ekosisteminde aktif bir rol oynayabilirler.

Diğer yandan ERN, Polygon Katman 2 çözümü ile entegre edilmiştir.

Peki ERN Coin ne işe yarar? ERN tokeni, Ethernity pazar yerinde dijital koleksiyonların satın alınması için temel bir araç olarak işlev görürken, kullanıcıların aynı zamanda likidite sağlama (LP) stakingi, sabit staking gibi çeşitli merkezi olmayan finans ürünlerine katılımını da sağlar.

Bunun yanı sıra, ERN sahipleri, Ethernity’nin Merkezi Olmayan Otonom Organizasyonu’nda (DAO) oy hakkına sahip olur ve projenin geleceği üzerinde söz sahibi olma fırsatı bulur.

ERN, Ethernity DAO içindeki oylama süreçlerinde de kullanılır ve uygun kriterlere sahip bireylerin Ethernity ve ilgili Ethernal Labs projeleriyle ilgili konularda oy kullanmalarına olanak tanır. Böylece, topluluğun Ethernity’nin gidişatı üzerinde etkili bir şekilde katılımı ve yönlendirmesi mümkün olur.

Sanat eserlerinin tokenizasyonu, yüksek kaliteli JPEG veya MP4 dosyalarının güvenli bir şekilde oluşturulup merkezi olmayan dosya depolama alanına yüklenmesi ve benzersiz bir adresle saklanması sürecini içerir. Bu adres, sanat eserinin meta verileri ile birlikte ERC1155 standardı token içinde saklanır.

Ethernity Chain’in projesi ve amacı nedir?

Ethernity Chain, az önce de bahsettiğimiz gibi blok zinciri üzerinde işleyen bir dijital koleksiyon pazar yeri olarak faaliyet gösteren merkezi olmayan bir uygulamadır (DApp).

Ethernity Chain’in temel amacı, kamu figürleri, sanatçılar ve koleksiyoncular için şeffaf, etkili ve merkezi olmayan bir platform sağlayarak, dijital sanat eserlerinin listelendiği, ticaretinin yapıldığı ve değer kazandığı bir ekosistem oluşturmaktır.

Bu sayede, sanatçılar yeni işler yaratma fırsatları bulurken, koleksiyoncular da adil ve erişilebilir bir platformda dijital koleksiyonları satın alıp satabilirler.

ERN Coin en yüksek kaçı gördü?

ERN Coin, tarihindeki en yüksek değerine 27 Mart 2021’de ulaşarak 74.13 dolar seviyesini gördü. Bu, tokenin piyasaya sürülmesinden bu yana kaydettiği en yüksek değerdir.

ERN Coin en düşük kaçı gördü?

Diğer yandan, ERN Coin’in en düşük değeri, 18 Haziran 2022 tarihinde yaşanmış ve token 1.16 dolar seviyesine kadar gerilemiştir.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl