Eski yöneticiden tartışılacak öneri: FTX yeniden açılmalı

Kasım ayında iflas eden ve dünyada büyük şaşkınlık yaratacak skandalların olduğu ortaya çıkan FTX borsasıyla ilgili, şirketin eski yöneticilerinden Zane Tackett tartışılacak bir öneri ortaya attı ve borsanın yeniden açılması gerektiğini söyledi.

CEO’su Sam Bankman-Fried’in ev hapsinde olduğu ve diğer yöneticilerinin de savcılıkla anlaşmaya gittiği FTX’in yeniden açılması gerektiği önerisi ortaya atıldı. Fikir borsanın eski kurumsal satış yöneticisi Zane Tackett’tan geldi.

“Borç token’ı çıkarılmalı”

Telegram üzerinden çeşitli değerlendirmelerde bulunan Tackett, “Bir değer yaratılmalı. Küçük ya da büyük olduğuna bakmadan her türlü ölçekte alacaklılar için bir token olmalı… Eğer denenir ve başarısız olunursa, alacaklıların durumu daha kötü olmayacaktır” dedi.

Tackett ayrıca 2016’da hack’lenen Bitfinex’in de aynı yoldan gittiğini söyledi ve “Yeni kurulacak olan borsa her 1 dolarlık kayıp için bir token verilebilir. Alacaklılar, borçlarını varlıklara çevirebilseler ve FTX’in sahip olduğu yatırımlardan yararlanabilselerdi, bu onlara büyük fayda sağlardı” ifadelerini kullandı.

Bilindiği üzere de kısa süre önce de, iflas eden Three Arrows Capital’ın kurucusu Su Zhu liderliğinde OPNX borsası yine aynı amaçla hizmet vermeye başlamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl