Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Eses Token’ın basın lansmanı yapıldı

Daha önce bildirdiğimiz TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un taraftar token’ı Eses Token için basın lansmanı gerçekleştirildi.

Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören ve Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan’ın katılımıyla gerçekleştirilen lansmanda Eses Token’ın 8 Mart 2021 Pazartesi günü satışa sunulacağı bildirildi.

Açıklamalara göre, ilk etapta 12 milyon token satışa çıkarılacak. Türkiye’nin farklı şehirlerinin yanı sıra dünyanın dört bir yanındaki Eskişehirspor taraftarlarından yoğun bir ilginin beklendiği satış, Bitci.com internet sitesi ve Eskişehirspor uygulaması üzerinden yapılacak.

Söz konusu token, Bitci Teknoloji’nin Blockchain platformu Bitci Chain üzerinde çalışacak. Eses Token’ın toplam arzı ise 260 milyon olacak. Üretilecek token’ların 12 milyonu 8 Mart 2021’de 0.30 TL’lik ön satış fiyatıyla sunulacak. Kalan token’lar ise ilerleyen dönemde yeniden satışa sunulabilecek ya da farklı kampanyalar için kullanılabilecek.

Token’ın Eskişehirspor için önemli bir gelir kaynağı yaratacağı ifade ediliyor. Bununla beraber taraftarlar ise ellerindeki token’ları farklı şekilde değerlendirebilecekler. Örneğin token sahipleri, Eskişehirspor uygulamasında token’larını kullanarak özel içeriklere ve anketlere erişebilecek, sporcularla özel buluşmalara katılabilecekler. Ayrıca bu token’larla Bitci Teknoloji’nin ödeme platformu Bitci Pay ile anlaşması bulunan tüm noktalarda alışveriş yapabilecekler. Son olarak token’ların Bitci.com’da işlem görmeye başlamasıyla beraber diledikleri zaman bu token’ları alıp satabilecekler.

Konuyla ilgili olarak Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören, “Çağımızın gerektirdiği uygulamaları, kulübümüze entegre ederek çağı takip etmeye çalışıyoruz. Dünyada son yıllarda çok fazla öne çıkan kripto para teknolojisi konusunda yeni bir işbirliği yaptık. Bu konuda en donanımlı, seviyesi en iyi noktaya gelen Bitci Teknoloji firması ile anlaştık. Bu anlaşmayı yaptığımız için çok mutluyuz. Kendilerinin çok sağlam bir altyapısı var. Milli ve yerli bir firma ile anlaştık. Bu anlaşmanın sağlanması konusunda ciddi emekler veren yönetici arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Yapmış olduğumuz anlaşmanın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan ise söz konusu iş birliğinin sadece anlaşmanın tarafları için değil aynı zamanda Türk sporu için de büyük faydalar sağlayacağını ifade ederken “Blockchain temelli iş birliklerinin dünya spor endüstrisinde her geçen gün güç kazandığını görüyoruz. Benzer projelerin Türkiye’de de yaygınlaşması, Türk sporunun finansal yeterliliğinin ciddi biçimde sorgulandığı günümüzde kulüplerimize de önemli bir rekabet avantajı sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

Eskişehirspor ile hayata geçirdikleri bu projenin sadece kulübe önemli bir maddi gelir sağlamakla kalmayacağını aynı zamanda taraftarlık deneyimini de ayrı bir boyuta taşıyacağını sözlerine ekleyen Onur Altan Tan, “Bu tarz projelerin hayata geçmesinde spor kulüplerimizin yöneticilerinin ortaya koyduğu vizyon da çok önemli. Bu kapsamda Eskişehirspor Kulüp Başkanımız Mustafa Akgören başta olmak üzere bu projenin hayata geçmesinde emeği geçen tüm yöneticilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Diğer yandan blockchain uygulamaları konusunda öncü kuruluşlardan ErkinŞahinöz Akademi’nin de söz konusu projenin hayata geçmesinde çok önemli katkıları var. Kendilerine de teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl