Eşler arası pazar yeri Paxful faaliyetlerini askıya aldı

Eşler arası (P2P) borsa Paxful, CEO Ray Youssef'in web sitesinde yayınlanan bir mesajına göre kripto pazar yerini askıya aldığını duyurdu. Faaliyetlerin devam edip etmeyeceği ise tam olarak belli değil.

paxful

Bitcoin alım satımı için eşler arası (P2P) bir kripto para pazar yeri olan Paxful, CEO’su Ray Youssef’in yazılı bir mesajına göre pazarını askıya aldığını duyurdu.

Borsa, askıya alma için personel ayrılışlarını ve düzenleyici zorlukları neden olarak sundu. Ayrıca operasyonların devam edip etmeyeceğinden emin olmadıkları da belirtildi.

Paxful CEO’sundan ABD’li regülatörlere gönderme

Youssef ABD’li düzenleyicilere karşı duyduğu hayal kırıklığını da dile getirerek, “Son beş yıldır en yüksek standartlara uymaya çalışmak için elimizden geleni yapıyoruz. Düzenleyiciler hâlâ bunu anlamıyor ve bunu görmek acı verici.” dedi.

Youssef’in aktardığına göre, tüm müşteri fonları muhasebeleştirildi ve Paxful Cüzdanı müşterilerin fonlarını geri almaları için hazır olacak.

Şirket bireysel saklama seçeneklerini önerdi

Paxful süreci kolaylaştırmak için, müşterilerin fonlarını bireysel saklamaları adına Exodus Wallet ve Muun Wallet gibi seçenekleri önerdi.

Şirket ayrıca ABD dışındaki kullanıcılar için, yeni bir P2P şirketi olan Noones ve Afrikalıların Bitcoin ile bağlantı kurmasını kolaylaştıran Bitnob gibi diğer seçeneklere kolay geçiş imkânı sunuyor.

Paxful aralık ayında, ağın proof of work’ten (PoW) proof of stake’e (PoS) geçişini gerekçe göstererek piyasada Ether alım satımını askıya almıştı. Platform o zamandan beri sadece Bitcoin alım satımı yapıyor.

 

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl