Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ETF devi WisdomTree, Ethereum ETF’i için SEC’ye başvuru yaptı

Varlık yönetim şirketi WisdomTree, Bitcoin ETF’inin ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na şimdi de Ethereum ETF başvurusunda bulundu. Böylece ABD’deki Ethereum ETF başvuru sayısı ikiye çıktı.

SEC’nin resmi kayıtlarına göre, WisdomTree Ethereum borsa yatırım fonu başvurusunda bulundu. Mart ayında kuruma Bitcoin ETF’i başvurusunda da bulunan WisdomTree, VanEck şirketinden sonra Ethereum borsa yatırım fonu için de talep göndermiş oldu.

Eğer başvuru kabul edilirse, yatırımcılar Ethereum token’ını direkt olarak satın almak zorunda kalmadan ikinci en büyük kripto paraya yatırım yapabilecekler. Bu durum tabii ki kurumsal firmaların Ethereum’a yatırımını ciddi şekilde kolaylaştıracak.

WisdomTree Ethereum Trust’ı, CBOE’nin BZX Borsası’nda, daha sonra belirlenecek bir kısaltma ile listelenecek. SEC dosyalarına göre, şu anda şirket herhangi bir kripto para saklama şirketiyle de anlaşmadı.

Kanada’da şu ana kadar birçok Bitcoin ve Ethereum ETF’i onay alırken, ABD’de ise iki kripto para için de henüz bir onay yok ancak uzmanlar özellikle Bitcoin ETF’leri konusunda bu sene iyimser konuşuyorlar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl