Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

SushiSwap’ın kurucusu, aldığı 38 bin ETH’nin tamamını iade etti

DeFi protokolü SushiSwap’ın gizemli kurucusu Chef Nomi, bugün projeye 38 bin ETH’lik iade yaptığını açıkladı.

Daha önce SushiSwap’ın arkasında yer alan bu isim, geçtiğimiz günlerde kontrol ettiği, “geliştirici fonu” olarak belirlenen milyonlarca SUSHI token’ını yaklaşık 38 bin ETH karşılığında elinden çıkarmıştı. Bu olay büyük bir tartışma yaratırken çıkış dolandırıcılığı iddiaları baş göstermiş, SUSHI’nin değeri de yüzde 75’ten fazla düşmüştü. Daha sonra projenin yaratıcısı, kontrolü kripto türev devi FTX’in CEO’su Sam Bankman Fried’a bıraktı.

Bugün Twitter’dan bir açıklama yayınlayan SushiSwap’ın yaratıcısı, “Sıkıntıya soktuğum herkesten özür diliyorun. Duygusaldım, açgözlüydüm, korkmuştum. Baskı altında kötü kararlar aldım ve bu kararlar herkesi incitti. Beklentilerinizi yerine getiremediğim için üzgünüm.” ifadelerini kullandı.

Chef Nomi, daha sonra bir transfer işlemini paylaşarak “14 milyon dolarlık ETH’nin tamamını SushiSwap hazinesine iade ettim.” dedi. Ayrıca, arka planda proje için geliştirmeler yapmaya devam edeceğini fakat herhangi bir kontrolünün olmayacağını belirtti. SushiSwap’ın gelişimini sürdürmesini dileyen kurucusu, son olarak “SushiSwap’ın başarısı, topluluk tarafından yürütülen daha birçok proje için emsal olacak.” dedi.

İlginizi Çekebilir | SushiSwap nedir? Sushi, SushiSwap ve DeFi hakkında merak edilenler

SushiSwap kurucusu, teması olan birçok kişiden de özür diledi. Bunlar arasında Binance’in CEO’su Changpeng Zhao ve Yearn.Finance’in yaratıcısı Andre Cronje de bulunuyordu.

Chef Nomi’nin açıklamasından önce 2.24 dolardan işlem gören SUSHI, yüzde 20’den fazla yükselerek dakikalar içinde 2.70 doların üzerine çıktı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl