Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ethereum cüzdanlarında acı tablo: %90’ı şu anda zararda

Son veriler, ortalama satın alım maliyetlerine göre tüm Ether cüzdanlarının %90'ının zararda olduğunu ortaya koyuyor.

2018 yılının başlarında ulaştığı rekor seviyesinden bu yana ciddi ölçüde değer kaybeden Ether sahiplerinin çoğunluğu yatırımlarından zarar etti.

Piyasa değeriyle en büyük ikinci kripto para, bugün 131 dolardan işlem görüyor ve bu 1431 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden %90’lık bir düşüş anlamına geliyor.

CoinDesk’in Blockchain istihbarat şirketi IntoTheBlock’tan aktardığına göre, çarpıcı fiyat düşüşü, ETH cüzdanlarının %90’ının veya 31 milyon 310 bin ETH adresinin zararda olmasına yol açtı.

IntoTheBlock, bu hesaplamayı Ether’in mevcut fiyatının coin’lerin satın alındığı veya bir adrese gönderildiği sıradaki ortalama fiyattan düşük olup olmadığına göre yapıyor.

Şirketin belirttiği üzere, 31.3 milyon ETH adresindeki ETH’ler, dijital paranın mevcut 130 dolarlık fiyatından daha yüksek bir ortalama fiyatla satın alındı.

Zararda olan adreslerin büyük kısmında satın alımlar 211 ila 530 dolar aralığında yapıldı. Burada en büyük küme coin’lerin ortalama 262 ila 352 dolar fiyat aralığında alındığı 4.77 milyon adresi içeriyor. Ayrıca yaklaşık 3.58 milyon adresteki coin’ler ise 745 ila 1340 dolar aralığında satın alındı.

Öte yandan 2.79 milyon adres kârda, yani satın alım maliyetleri mevcut fiyattan daha düşük. Ek olarak 1.78 milyon adres ise başabaş durumda, yani coin’lerin ortalama alış fiyatları neredeyse mevcut spot fiyata eşit.

Bu arada kârdaki adreslerden 4120’inin ortalama maliyeti 0 dolar. Bu adreslerdeki alımların kripto paranın cent seviyesinde işlem gördüğü Ağustos-Aralık 2015 döneminde Ether edinen erken alıcılar tarafından yapılmış olabileceği belirtiliyor.

Tüm adreslerin sadece %8’i kârdayken bu adreslerde tutulan toplam Ether, tüm Ether’lerin %31.24’ünü oluşturuyor (34.05 milyon Ether ve 4.5 milyar dolar). Zararda olan adreslerde de 73.13 milyon Ether tutuluyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl