Bitcoin çıkışları Ether ve altcoin fonlarına yansımadı: Yatırımlar sürüyor

Kripto para fonlarında geçtiğimiz haftanın rakamlarına göre Bitcoin ürünlerinden 251 milyon dolar çıkış oldu. Buna rağmen Ether başta olmak üzere birçok altcoin fonuna ise önemli yatırımlar geldi.

Avrupa’nın en büyük kripto fon yönetim şirketi CoinShares’in raporuna göre geçtiğimiz hafta kripto fonlarından net 251 milyon dolarlık çıkış oldu. Bitcoin fonları için bu rakam net 284 milyon dolar olurken, Ether ile altcoin fonları ise önemli yatırımlar gördüler.

Ether’e 30 milyon dolar girdi

Uzun zamandır çıkışların görüldüğü Ether fonlarına geçtiğimiz hafta 30 milyon dolar net yatırım olurken, AVAX fonları da 500 bin dolar giriş gördü. Bu rakam Cardano fonları için 400 bin dolar, Polkadot ile Solana fonları için 300 bin dolar ve Litecoin fonları için de 100 bin dolardı.

ETF çıkışları 1 milyar doları aştı

Öte yandan ABD bazlı Bitcoin spot ETF’lerindeki çıkışlar da sürdü. Önceki 3 haftalık çıkış serisi sürerken, 1 aylık satış rakamı da net 1 milyar doları aştı. Sadece geçtiğimiz hafta ABD’deki Bitcoin spot ETF’lerinde görülen çıkış 500 milyon dolardı.

Kripto fonlarının dünydaki toplam değeri 84 milyar dolar olurken, bunun 28 milyar dolarlık kısmı ise Grayscale tarafından yönetiliyor. Grayscale’den geçen hafta çıkan meblağ ise 277 milyon dolar oldu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl