CryptoQuant CEO’su Ether’i işaret etti: Altcoin sezonu başlıyor

Bitcoin fiyatının her gün adeta 1000'er dolar düştüğü, altcoin'lerin ise daha çok eridiği bu dönemde Ki Young Ju, Ethereum'da MVRV göstergesine işaret etti. Ju, "Altcoin sezonunun erken dönemlerine giriyoruz" dedi.

Bitcoin fiyatı bugün de düşüş yaşadı ve 64 bin doların altına indi. Bu düşüşün ardından ise altcoin’lerin ciddi şekilde düşmemesi ve sınırlı tepki vermesi de dikkat çekti. Zincir üstü analiz platformu CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju ise X üzerinden yaptığı kısa analizde, Ethereum’daki MVRV göstergesine işaret etti.

Ether’in, “Piyasa Değeri” ve “Gerçekleşen Değeri”nin (Market Value – Realized Value) karşılaştırılması olarak görülen MVRV, kısaca bir varlığın fazla ya da az fiyatlanıp fiyatlanmadığı konusunda fikir veriyor.

“Altcoin’ler de onu takip eder”

Ether MVRV’sinin, Bitcoin MVRV’sine göre çok daha hızlı yükseldiğini belirten Ju, şu ifadeleri kullandı:

“Bir altcoin sezonunun erken dönemine giriyoruz. Ether MVRV’si, Bitcoin MVRV’sine göre çok daha hızlı yükseliyor. Bu da Ether piyasasının, zincir üstü verilere dayanarak yavaş yavaş ısındığını gösteriyor. ETF durumuna da baktığımızda, bu sezon, sadece Ether sezonu da olabilir. Geçmişe baktığımızda Ether yükseldiğinde, altcoin’lerin de onu takip ettiğini görüyoruz”

Dün de memecoin’lere dikkat çekti

Ki Young Ju dün de attığı bir tweet’te memecoin’lerin piyasa içindeki dominasyonunun düştüğünü ve bu durumun da piyasanın, kumar ya da oyun token’larından, temeli olan coin’lere geçiş yaptığının bir göstergesi olduğunu belirtmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl