4 bin dolara koşan Ether, günlük bazda en büyük değer artışını yaşadı

ABD'den gelen olumlu Ether ETF haberleri iki büyük kripto parayı ciddi şekilde yükseltirken, ETH de üzerindeki ölü toprağını attı. Ether, günlük bazda 590 dolar değer kazandı ve piyasa değerine 70 milyar dolar ekledi. Analiz şirketleri ise zaman içinde fiyatın 4 bin doları aşma beklentisini dile getiriyor.

Ether spot ETF’leri konusunda rüzgarın bir anda arkadan esmeye başlaması, fiyatları 24 saatten az süre içerisinde ciddi şekilde yukarıya çekti. Bitcoin 67 binden 71 bine, Ether de 3000 dolar seviyesinden 3600 dolara çıktı.

4 bin dolar beklentisi var

Aslında düne kadar Ether spot ETF’leri konusunda piyasada neredeyse hiç umut yoktu. Ancak ABD’den gelen haberlerin olumluya dönmesi fiyat gibi işlem hacmini de artırdı. Haftalık bazda %25 değer kazanan Ether’deki işlem hacmi de günlük bazda %264 arttı. Analiz şirketlerinin beklentileri ise 4 bin doları işaret etmeye başladı.

Rekor değer artışı geldi

Havanın iyiye dönmesi Ether fiyatının ve piyasa değerinin de rekor seviyede artmasını sağladı. Bir günde 590 dolardan fazla artan Ether, piyasa değerine de 70 milyar dolar ekledi. İki rakam da, Ether’in geçmişinde daha önce hiç görülmemişti. Ether fiyatı düne 3070 dolarda başlamış, haberlerin gelmesiyle birlikte de 3660 dolara yükselmişti.

ETH/BTC paritesinde önemli kırılım

Ortamın bir anda dğeişmesiyle birlikte balinalar da alımlara başladı. Ether balinaları son 24 saatte 110 bin adetten fazla ETH aldılar. Altcoin rallisi için önemli metriklerden biri olarak görülen ETH/BTC paritesinde de yukarı doğru bir kırılım oldu. Parite 0.050’nin de üzerine çıktı. Bu rakam, 2022’nin mayıs ayından bu yana düzenli olarak düşüyordu. Düşüş, 0.08’den başlamıştı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bu hafta VanEck (23 Mayıs) ve ARK Invest’in (24 Mayıs) Ether spot ETF başvurularıyla ilgili son kararını verecek. Yani kurumun onay ya da ret kararı vermek dışında bir seçeneği bulunmuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl