Analistler ETH/BTC paritesi yükselişinin sürmesini bekliyor

Geçtiğimiz hafta Ether spot ETF'lerinin ABD'de onaylanmasıyla yükselişe geçen ETH fiyatı, Bitcoin karşısında da güç kazanmıştı. Analistler ise Ether'in BTC paritesindeki yükselişinin de süreceğini düşünüyor.

ethereum

Ether spot ETF’lerinin ABD piyasalarına girmesi, şu ana kadar Bitcoin rallisine benzer bir performans sergileyemeyen ETH’nin de hareketlenmesini sağladı. Özellikle uzun zamandır düşüş halinde olan ETH/BTC paritesinde yükselişler görülürken, analistler ise gidişatın devam edeceğini öngörüyor.

“Ether beklentilerin altındaydı”

ABD medyasından The Block’a konuşan Arbelos Markets kurucu ortağı Joshua Tim, Ether yükselişinin devamını beklediğini ifade ederek şunları söyledi:

“ETH/BTC paritesindeki yükselişin devam edeceğini düşünüyorum. Kısa vadede de yükseliş sürecektir. Ether uzun zaman beklentilerin altında kaldı. Artık yeni bir oranlama dönüşümü söz konusu… Ayrıca PoW coin’lerinde de artışlar gördük. Daha fazla kripto bazlı ETF beklentisi oluşmaya başlandı. Bu durum piyasada fiyatlanıyor diye düşünüyorum”

“Mt. Gox baskısına dolaylı yoldan maruz kalabilir”

Kripto para araştırma firması olan Kaiko da Lim ile benzer görüşlere sahip… Kaiko’nun dünkü raporunda Ether hareketi ile ilgili şu ifadeler kullanıldı:

“Şu anda görünen, Ether alımlarının beklenenden fazla olduğudur. Ether’deki kuvvetli durum, spot ETF’leri kabul edildiğinde Bitcoin’de görülen durumla benzerlikler içeriyor. Önümüzdeki haftalarda ETF ihraççıları müşterilerin peşinden koşarken, Ether ise olumsuz anlamda, sadece Mt. Gox ödemelerinin getireceği satış baskısına, dolaylı yoldan maruz kalacak gibi görünüyor”

Bilindiği gibi Ether, Bitcoin karşısında son boğa sezonu olan 2021 yılından bu yana hep düşüyordu. Bir dönem 0.08 seviyesine kadar yükselen ETH/BTC oranı, geçtiğimiz günlerde 0.05’in de altına inmişti. Şubat ayında uzun zaman sonra 0.06’nın da üzerine çıkan seviye, daha sonraki sert düşüşlerle birlikte yeniden aşağı yönelmişti.

ETH/BTC paritesi 2017/18 boğa sezonunun sonunda 0.12’ye kadar yükselmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl