Karşılıksız Ether isteyen kripto fenomeni 1.3 milyon dolar topladı

Son dönemde çok takipçili birçok anonim hesabın genelde NFT karşılığında kendi adreslerine kripto para talep etmeleri çok tartışılırken bir başka kişi ise bu durumu başka bir seviyeye taşıdı. Karşılığında hiçbir şey vadetmeyen bu kişinin hesabına toplamda 1.3 milyon dolarlık Ether gönderildi.

TSİ 31 Mayıs gecesi karşılıksız şekilde kendisine Ether gönderilmesini talep eden “influencer” Pauly0x, 2 gün sonunda toplamda 1.3 milyon dolar topladı.

“yougetnothing.eth” adlı adrese Ether talep eden kişi, gelen kripto paraların ardından “Kripto sektörü şaka gibi…” yorumunu yaptı. Adresin Türkçe anlamı “Hiçbir şey almayacaksınız” şeklinde tercüme edilebilir. Dolayısıyla, fonların karşılıksız olduğu mesajı Ether adresinde bile açıkça belirtiliyor.

Fenomene gönderilen kripto paralar tartışma konusu olurken birçok kişinin, tersi söylenmesine rağmen NFT ya da kripto para alma umuduyla transfer yaptığı düşünülüyor.

10 saatte 11 Ether daha geldi

Pauly0x ayrıca, bu attığı tweet’ten sonraki 48 saat içinde de birçok kez adresini paylaştı ve Ether talep etmeye devam etti.

Dün gece saatlerinde de cüzdanının ekran görüntüsünü paylaşan fenomen, o anlarda 693 ETH toplamıştı. Ancak haberin yazıldığı dakikalarda adrese Etherscan üzerinden bakıldığında transfer edilen toplam sayının 704’ü de geçtiği görülüyor. Yani 10 saat içinde fenomene 11 Ether daha gelmiş!

Gönderilen Ether’lerin çoğunun ise çok küçük miktarlar olması dikkat çekiyor. Ancak gönderen kişi sayısının fazla olması, adreste toplanan fonun da iyice büyümesini sağlıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl