Borsalardaki Ether oranı rekor seviyeye düştü

Bitcoin ve Ethereum'da fiyat düşüşleri gelmesine rağmen kripto para yatırımcıları varlıklarını borsalardan çekmeye devam ediyor. Son araştırma borsalardaki Ether oranının toplam arza göre rekor seviyede azaldığını ve tüm zamanların en düşüğüne geldiğini gösteriyor.

Zincir üstü veri platformu Santiment’in son verdiği bilgilere göre, küçük yatırımcı Ether’lerini borsalardan çekmeye devam ediyor. Fiyat düşüşlerine rağmen, merkezi platformlardaki ETH sayısının azalması dikkat çekerken rakamın, toplam arzın %10’una denk geldiği belirtildi.

Yüzde 10’luk oranın, tüm zamanların en düşük seviyesi olduğu ifade edilirken, bu orana en son Ethereum ICO’sundan bir yıl sonra 2015’te ulaşıldığı bilgisi verildi.

Staking ve soğuk cüzdanlar…

Borsalardaki Ether sayısının gittikçe azalmaya başlaması, yatırımcıların soğuk cüzdan ve staking’e döndüğü sinyalini veriyor. Hatırlanacağı üzere 9 Mayıs gününde stake edilen Ether sayısı da tüm zamanların en yükseğine ulaşmıştı. Hatta Binance CEO’su CZ de, bu durumun fiyatta sert bir yükseliş getirebileceğini iddia etmişti.

Son 24 saatte yaklaşık %4 düşen Ether fiyatı haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 1770 dolardan işlem görüyor.

Santiment dün verdiği bilgide de, borsalardaki Bitcoin oranının son 5.5 yılın en düşük seviyesine gerilediğini belirtmişti. Toplam Bitcoin arzının sadece %5.84’lük bölümünün merkezi platformlarda olduğu kaydedilmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl