SFOX: Ether, artık bir “altcoin” olmayabilir

Kripto para alım satım platformu SFOX tarafından yayınlanan son araştırma yazısında Ether'i artık "altcoin" olarak sınıflandırmanın doğru olmayabileceği ileri sürüldü.

Kurumsal kripto para alım satım platformu olan San Francisco Open Exchange (SFOX) tarafından yayınlanan son piyasa raporuna göre Ether artık bir altcoin olmayabilir.

“ETH, BTC ile diğer altcoin’lere göre daha fazla ilişkili”

Ether’i bundan böyle bir altcoin olarak sınıflandırmanın doğru olmayabileceğini iddia eden SFOX, buna gerekçe olarak BTC’nin ETH ile şu anki fiyat korelasyonunun diğer altcoin’lerle olan fiyat korelasyonundan belirgin şekilde daha yüksek olmasını gösteriyor.

Yazıda, “Bu, Ether’in Bitcoin gibi kendi başına bir varlık olarak kabul edildiği fikrini destekleyebilir. Bu eğilim sürerse Ether’i diğer kripto paralarla eşit düzeyde bir ‘altcoin’ şeklinde sınıflandırmak uygun olmayabilir.” deniliyor.

Yazıda ayrıca farklı varlıklar arasındaki kolerasyonu gösteren verilere de yer veriliyor. Bu bölümde, Ether’in Bitcoin’le korelasyonunun 22 Temmuz’dan önceki 30 günde 0.788 olduğu ifade ediliyor. Öte yandan diğer altcoin’lerin Bitcoin’le korelasyonları ise şöyle: Bitcoin Cash 0.638, Litecoin 0.577, Bitcoin Satoshi Vision 0.619, Ethereum Classic 0.602.

“Libra tartışmaları BTC’nin volatilitesini artırdı”

Aynı yazıda, Facebook’un kripto parası Libra’yla ilgili son tartışmaların fiyat düşerken Bitcoin’in volatilitesi ve baskınlığını artırdığı tespiti yapıldı.

Aşağıdaki grafikte Libra tartışmaları ve Bitcoin’in volatitesi arasındaki ilişki gösteriliyor.

Kaynak: Cointelegraph

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl