Ether short’layan kripto yatırımcısından milyon dolarlık kâr

Kripto paralarda perşembeyi cumaya bağlayan gece gelen düşüş, yatırımcıları beklenmedik şekilde ters köşede bırakırken temmuz ayında kısa pozisyon açan bir kişi ise 1 milyon dolarlık kâr etti.

Bitcoin’in geçtiğimiz hafta 29 bin dolardan 26 bin dolara inmesi kripto para dünyasında düşüş senaryolarının yeniden konuşulmasına neden oldu. Çin’den gelen olumsuz haberler, Fed’in faizleri yüksek tutmaya devam edeceğinin sinyallerini vermesi derken, bir yatırımcının düşüş üzerinden yakaladığı büyük kâr da gözlerden kaçmadı.

1 ay önce “short” işlem açtı

Zincir üstü takip platformu Lookonchain’in verdiği bilgilere göre, daha çok GMX token işlemleri yapan bir kripto yatırımcısı 14 Temmuz günü Ether için “short” işlem açtı. Akümülasyon süresi boyunca pozisyonunu kapamayan yatırımcı, 18 Ağustos gecesi gelen büyük düşüşle önemli bir kâr yakaladı. Bu kişi pozisyonunu kapadığında 992 bin dolar kâr etmiş oldu.

Sonra da “long” işlem

Aynı yatırımcı düşüşten elde ettiği kârın ardından ise bu kez yükseliş yönlü işlem anlamına gelen “long” işlem açtı. Bu kişinin şu anki yaklaşık kârı da 190 bin dolar civarında bulunuyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl