Fidelity’nin Ether spot ETF’i DTCC’de listelendi

SEC'nin 19b-4 formlarına onay vermesinin ardından yavaş yavaş fonların borsalarda listelenmesi için adımlar atılmaya başlandı. Bu adımlardan en önemlilerinden biri olan DTCC listelenmesi BlackRock, VanEck ve Franklin Templeton'ın ardından Fidelity için de geldi.

ABD’nin en büyük fon yönetim şirketlerinden biri olan Fidelity’nin Ether spot ETF’i, Merkezi Saklama ve Takas Kuruluşu’nda (DTCC) listelendi. Bilindiği gibi DTCC listelemesi, artık o fonun büyük ihtimalle borsalara gireceği anlamını taşıyor. DTCC, borsalar adına saklama ve takas işlemlerini yapan kurum olarak biliniyor.

Fonun adının “Fidelity Ethereum FD Beneficial INT” ve kısaltmasının da “FETH” olduğu görülürken, ETF’in hala aktif olmadığı da DTCC sitesinde gözüküyor.

DTCC’nin konuyla ilgili bilgilendirmesinde ise, “Burada hem aktif hem de aktif olmayan ETF’ler gösterilmektedir. Gereken tüm regülatör onayları alınmadan DTCC’deki süreçler devam etmeyecektir” denildi ve SEC onayına vurgu yapıldı.

DTCC şu ana kadar BlackRock, VanEck ve Franklin Templeton Ether spot ETF’lerini de listeye almıştı. Ancak DTCC’de bir fonun listelenmesi, fonun borsada işlemlere açılmasını garanti etmiyor. SEC’nin tüm onay sürecini sonlandırması gerekiyor. Ether spot ETF’lerinde de 19b-4 dosyalarına onay verilmiş olsa da S-1 dosyasının da aynı onayı alması gerekiyor.

S-1 dosyasının onaylanması, ilgili şirketin halka arzı gerçekleştirmek için gerekli yasal izinleri aldığı anlamına geliyor.

Fidelity, SEC’nin talep ettiği S-1 dosya güncellemesini geçen hafta yapmıştı. BlackRock ise S-1 dosyasını dün akşam saatlerinde güncelledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl