ETF analisti önemli detayı ortaya çıkardı: Spot Ethereum fonları geliyor mu?

Kripto dünyası, temmuz ayı başında Ether spot ETF'lerinin SEC tarafından artık tamamen onaylanmasını ve fonların işlemlere açılmasını beklerken, Amerikalı uzman Eric Balchunas ise VanEck'in ETF güncellemesiyle ilgili önemli bir tesadüfü ortaya çıkardı.

Yönetimi altında 100 milyar dolardan fazla varlık bulunan ABD merkezli yatırım yönetim şirketi VanEck, bugün Ether spot ETF başvurusunu güncelledi. Şirket, 8-A olarak da bilinen ve firmanın menkul kıymetlerinin türünü, yönetim yapısını ve diğer önemli detayları içeren önemli dosyayı SEC’ye sundu.

Bloomberg’ün ETF analisti olan Eric Balchunas ise bu konuda önemli sayılabilecek bir detayı öne çıkardı. Balchunas, X hesabı üzerinden yaptığı değerlendirmede, VanEck’in aynı zamanda Bitcoin spot ETF’leri işleme açılmadan 7 gün önce 8-A form güncellemesini yaptığını ve ETF’ler için başlangıç günü gözüken 2 Temmuz’a da şu anda tam 7 gün kaldığını ifade etti:

“VanEck, spot ETH ETF’i için 8-A belgesini güncelledi. Bu, sürecin bir parçası ancak Bitcoin spot ETF’lerindeki güncellemelerini de, işleme açılmadan 7 gün önce yapmışlardı. Bizim daha önce belirttiğimiz 2 Temmuz gününe de tam 7 gün var. Bu iyiye işaret… Tabii ki her şey mümkün, önümüzdeki günlerde daha fazla haber alacağız…”

Balchunas ayrıca, VanEck CEO’su Jan van Eck’in X paylaşımını da gösterdi. Van Eck, dün attığı tweet’te, “Bakın haftaya nerede başlıyorum?” yazmıştı. Van Eck, ABD başkanı Biden, başkan yardımcısı Kamala Harris ve Gary Gensler ile diğer SEC üyelerinin fotoğraflarının olduğu bir duvarı paylaşmıştı. Bu, onun SEC merkezinde olduğunu net şekilde gösteriyordu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl